To był biało – czerwony dzień. 12 czerwca reprezentacja Polski rozgrywała ostatni przed odlotem na piłkarskie Mistrzostwa Świata mecz sparingowy. Przed spotkaniem z Litwą na Stadionie Narodowym, Siódemka kolorowo i głośno wyraziła swoje wsparcie dla kadry Adama Nawałki. Szkoła zapełniła się kibicami w strojach należnych sympatykom drużyny narodowej. Były szaliki, reprezentacyjne koszulki, kapelusze, okulary, czapki, naszyjniki, trąbki i mnóstwo innych kibicowskich gadżetów. Maja Polkowska i Magda Głębocka z klasy 6b (wielkie podziękowania dla dziewcząt!) poprowadziły stanowisko kibicowskiego makijażu „Flaga za piątkę” (bez obaw – żadnych opłat ;-) - wystarczyło tylko „przybić” piątkę Mai bądź Magdzie i odebrać flagę namalowaną na policzku).

Wiktor Kisiel i Bartek Brzóska z klasy 6b (podziękowania dla chłopców) poprowadzili stanowisko, przy którym można było zabawić się w piłkarskiego eksperta, typując wynik wieczornego meczu oraz strzelców goli dla Polski. W zabawie wzięły udział 192 osoby, z których trzy trafnie wytypowały rezultat oraz niektórych zdobywców bramek. Najlepszymi ekspertami okazali się: Julia Szymańska (kl. 6a) – prawidłowy wynik i jeden strzelec, Szymon Konopka (kl. 5b) – prawidłowy wynik i dwóch strzelców oraz Mateusz Chrostowski (kl. 5b) – prawidłowy wynik i jeden strzelec. Gratulujemy dobrego „nosa”. Na holu II piętra przez wszystkie przerwy rozbrzmiewały z głośników piłkarskie przeboje – piosenki napisane specjalnie na wielkie futbolowe turnieje. Potężne wsparcie dotarło chyba do naszych Orłów, którzy pokonali Litwę 4:0.

Oczywiście podobny Dzień Kibica to nie tylko okazja do zabawy, choć ta jest bardzo ważna. To również moment okazania „małego patriotyzmu”, identyfikacji z barwami narodowymi, to czas dumy z bycia Polakiem. Brawo Uczniowie – my jesteśmy dumni także z Was! Wzorowo odpowiedzieliście na zupełnie nową propozycję. A może tak powtórka przed meczem z Senegalem? Jeśli Waszym zdaniem to dobry pomysł (czy to czasem nie jest niemądre pytanie?), koniecznie dajcie o tym znać nauczycielom.

Kamil Konopka