14 czerwca był kolejnym dniem spędzonym przez uczniów klas 4 – 6 na stadionie. Tym razem licznie wzięliśmy udział w zawodach Sportgeneracji. Akcja o charakterze luźnym i raczej zabawowo – rekreacyjnym przypadła wszystkim do gustu. Po przepracowanym roku szkolnym czas na nieco swobodniejsze zajęcia. Impreza prowadzona przez byłych medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata i Europy: Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego świetnie spełniała takie założenie. Czas spędzony na aktywnym wypoczynku nigdy nie jest stracony. W indywidualnej rywalizacji w biegach na 33m, na 33m przez płotki oraz na 200m aż siedmiokrotnie triumfowali uczniowie Siódemki.

W rywalizacji sztafet 12x200m zajęliśmy drugie miejsce, a w analogicznym biegu chłopców nasz zespół uplasował się na pozycji trzeciej. Tego dnia jednak sportowa rywalizacja była nieco mniej ważna – tym razem na pierwszym planie była zabawa. Miła impreza, miła atmosfera, miły dzień.

Tekst i foto: Kamil Konopka