Czas szybko płynie i przedszkolak rusza do szkoły. Pamiętajmy wyposażyć nowego Ucznia Siódemki w niezbędny zestaw przyborów. Wspólne zakupy szkolne mogą być świetną zabawą. Między regałami w sklepie prosimy nie zapomnieć o następującym zestawie przyborów:

- 2 zeszyty w dwie linie (oj, będzie pisanie…)

- 2 zeszyty w kratkę (oj, będą rachunki…)

- 1 blok rysunkowy (Picasso też pewnie taki miał…)

- 1 blok techniczny - białe kartki, 1 blok techniczny - kolorowe kartki (wykonamy z nich niejedną pracę...)

- Wycinanki (zrobimy z nich te kurpiowskie…)

- Plastelina (ulepimy z niej co tylko wpadnie nam do głowy…)

- Farby plakatowe + 2 pędzle: gruby i cienki (o Picassie już było…)

- Kredki „Bambino” (na pewno nie pomylimy ich z lodami…)

- 2 teczki papierowe (swoje dzieła trzeba gdzieś przechować…)

- Nożyczki (bez nich blok techniczny niewiele znaczy…)

- Klej w sztyfcie (unikamy „brudaska” w tubie…)

- Strój gimnastyczny: biała koszulka i granatowe spodenki lub getry - wszystko w worku (wf – na to czekamy…)

- Obuwie zmienne z gumową podeszwą w podpisanym worku (dbamy o własną higienę i szanujemy pracę innych – zmieniamy obuwie…)

Wszystkie przybory muszą być podpisane (jeśli ktoś jeszcze nie zna liter – żaden problem – rodzice pomogą…). Uściślona informacja dotycząca pozostałych przyborów szkolnych zostanie przekazana przez wychowawców klas.

Kamil Konopka