W związku z rozpoczęciem użytkowania nowej hali sportowej w roku szkolnym 2018/2019 dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, zwracają się z prośbą o zabezpieczenie dzieciom właściwego obuwia na zajęcia wf prowadzone w hali. 

Wymagania gwarancyjne nowoczesnej nawierzchni sportowej (zaprojektowanej z myślą o dbałości o stawy i ograniczającej niebezpieczeństwo urazów kostno – mięśniowych), którą dysponuje nowa hala, nakazują korzystanie wyłącznie z obuwia na płaskiej podeszwie (bez żadnych, nawet najmniejszych kołków - odpada obuwie typu "śnieżynki") oraz nie pozostawiających odbarwień i zarysowań na podłodze (podeszwy najlepiej w jasnych kolorach). Zdecydowanie najlepszym i najpewniejszym wyborem jest obuwie halowe, tzw. halówki. Rozumiejąc jednak często dość wysoki koszt obuwia tego typu informujemy, że obuwie innego rodzaju spełniające dwa wskazane wcześniej warunki (płaska podeszwa w jasnym kolorze nie zostawiająca smug na podłożu) również będzie odpowiednie na lekcje wf w hali. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę właśnie na te dwa czynniki.

Bardzo często uczniowie, zwłaszcza ci starsi, samodzielnie dokonują zakupów szkolnego wyposażenia. Dla nich właśnie zamieszczamy poniżej przykłady właściwego obuwia do hali.