Dziś nie musimy już nad niczym się zastanawiać – odpowiedzi na wszystkie uczniowskie pytania znajdziemy na szkolnym boisku w postaci pięknej, nowiutkiej i nowoczesnej hali. Obiekt rusza razem z nowym rokiem szkolnym (dla pewności: 2018/2019). Oczywiście na pierwszych lekcjach wf zapoznamy się najpierw z nowym budynkiem oraz jego nowoczesną infrastrukturą. Będą to lekcje „szokujące”, dlatego prosimy o specjalne mentalne przygotowanie. Podczas pierwszych zajęć wf prosimy o unikanie szerokiego wytrzeszczu oczu i otwierania ust. Po obejrzeniu wyposażenia hali istnieje pewne prawdopodobieństwo wystąpienia podobnych dolegliwości, których najostrzejszą postacią są: wypadnięcie żuchwy z „zawiasów” lub gałek ocznych z oczodołów. Przecież widok uczniów biegających po hali w pogoni za swymi gałkami ocznymi może nie być najmilszy. Aby „szok” był nieco mniejszy, już dziś uchylmy lekko rąbka tajemnicy: boiska do piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej i futsalu, osiem tablic do koszykówki, w tym dwie elektrycznie podnoszone pod sufit, potężne nagłośnienie, przebieralnie z ogromnymi szafkami dla uczniów, automaty zapalające i gaszące światła – to tylko niektóre elementy wyposażenia nowego obiektu. Pozostałe poznacie na lekcjach wf. Atak już całkiem na poważnie: ważną częścią pierwszych zajęć będzie szczegółowe zapoznanie się z regulaminem hali sportowej, który będzie naszą „biblią” bezpieczeństwa i higieny podczas lekcji wf. Do jego bezwzględnego przestrzegania zobowiązani będą wszyscy użytkownicy hali: od ucznia pierwszej klasy do ostatniego nauczyciela w szkole. Hala „pachnie” nowością i aby mogła jak najdłużej cieszyć wszystkich nas swoim wyposażeniem i funkcjonalnością, musimy wszyscy zadbać o nią w sposób wyjątkowy. W przypadku uczniów jest to bardzo proste – wystarczy tylko korzystać z elementów wyposażenia hali, przebieralni i łazienek w sposób zgodny z ich przeznaczeniem, a podczas lekcji wf w hali – stosować właściwe obuwie (dostosowane do gwarancyjnych warunków nowoczesnej nawierzchni sportowej, w którą wyposażony jest nasz obiekt). Na temat odpowiedniego obuwia rodzice zostali poinformowani już w czerwcu, ale w najbliższym czasie na naszej stronie internetowej powtórzymy tą informację, wzbogacając ją o dokładniejsze szczegóły.

Zatem reasumując: hala rusza we wrześniu, zadbajmy o nią wszyscy, a będzie nowa i piękna jeszcze bardzo długo i jeszcze dłużej będzie wzbudzać zazdrość wśród tych, którzy nie dysponują podobnym obiektem.

Kamil Konopka