Kwiaty dla nauczycieli

Drugi tydzień października w naszej świetlicy przebiega pod hasłem: "Nasz nauczyciel, nasz wychowawca". W związku z tym świetliczaki rozmawiały o pracy nauczyciela. Dowiedziały się, że 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Nie mogło też zabraknąć pracy plastycznej: "KWIATY DLA NAUCZYCIELI". Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonali piękne bukiety.

Jesienny las.

Pierwszy tydzień października w naszej świetlicy - to tydzień pod hasłem „Dary jesieni”. W związku z jesienną tematyką świetliczaki odwiedziła Pani Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża. Pani Kasia opowiedziała nam o jesiennym lesie oraz przeprowadziła konkurs wiedzy przyrodniczej. Na koniec każdy dostał niespodziankę – drewnianego bączka. Dziękujemy pani Kasi za ciekawe zajęcia i niespodzianki.

Świetliczaki i Sprzątanie Świata.

Na zajęciach w świetlicy rozmawialiśmy o porządku wokół nas. Nikt nie che mieszkać w stosie śmieci. Mówiliśmy również o akcji Sprzątanie Świata. Postanowiliśmy, że będziemy dbać o nasz mały świat, jakim jest nasza świetlica. Wykonaliśmy nawet symboliczną miotełkę.

Jesienne kwiaty.
   Jesień nie musi być smutna. U nas było bardzo kolorowo. Każdy świetliczak wykonał pracę plastyczną pt.: "Jesienne astry". Kolorowe kwiaty ożywiły i pięknie udekorowały naszą świetlicę. Było miło, wesoło i kolorowo.

Nasza świetlica.

Świetliczaki witają jesień.

Nasze prace.

Kodowanie na dywanie

17 września odwiedził nas w świetlicy pan Michał Kaczyński, historyk z Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. Pan Michał opowiadał nam o II wojnie światowej. W trakcie spotkania mogliśmy obejrzeć zdjęcia naszego miasta z tego okresu oraz porównać je ze zdjęciami współczesnej Łomży. Ciężkie to były czasy i bardzo niespokojne. Przed spotkaniem z panem Michałem uczniowie klasy Vc czytali nam książkę pt.: "Asiunia" Joanny Papuzińskiej. Opowiadała ona o małej dziewczynce, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Asiunia bardzo uważnie obserwowała świat i starała się jak najwięcej zrozumieć, choć dla małej dziewczynki było to strasznie trudne. Wojna jest zła. Cieszymy się, że mieszkamy w wolnej Polsce.

Nasze prace.

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Świetliczaki z "siódemki"obchodziły go 14 września, w piątek.   "Wszystkie dzieci są zdolne i wszystkie zasługują na to, aby w nie wierzyć, koniec i kropka".

Drugi tydzień pracy świetlicy -- to "Bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Swietliczaki poznawały znaki drogowe i zasady zachowania w ruchu drogowym. Gościliśmy w naszej świetlicy panie policjantki, które mówiły nam o " Bezpiecznej drodze do szkoły". Wszystkie swietliczaki będą dbały, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna. Dziękujemy mamie Olgi za zorganizowanie spotkania.

Świetlica szkolna rozpoczęła pracę 4 września. Pierwszy tydzień upłynął mam pod hasłem "Poznajemy się nawzajem". W trakcie zabaw poznawaliśmy swoje imiona, uczyliśmy się wspólnie bawić i pracować. Omawialiśmy ważne sprawy, czyli zasady zachowania w naszej świetlicy - ABC ŚWIETLICZAKA.