Kwiaty dla nauczycieli

            Drugi tydzień października w naszej świetlicy przebiega pod hasłem: "Nasz nauczyciel, nasz wychowawca". W związku z tym świetliczaki rozmawiały o pracy nauczyciela. Dowiedziały się, że 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Nie mogło też zabraknąć pracy plastycznej: "KWIATY DLA NAUCZYCIELI". Wszyscy z dużym zaangażowaniem wykonali piękne bukiety.

           

 

        Jesienny las.

            Pierwszy tydzień października w naszej świetlicy - to tydzień pod hasłem „Dary jesieni”. W związku z jesienną tematyką świetliczaki odwiedziła Pani Katarzyna Sobocińska z Nadleśnictwa Łomża. Pani Kasia opowiedziała nam o jesiennym lesie oraz przeprowadziła konkurs wiedzy przyrodniczej. Na koniec każdy dostał niespodziankę – drewnianego bączka. Dziękujemy pani Kasi za ciekawe zajęcia i niespodzianki.

        

     

    Świetliczaki i Sprzątanie Świata.

        Na zajęciach w świetlicy rozmawialiśmy o porządku wokół nas. Nikt nie che mieszkać w stosie śmieci. Mówiliśmy również o akcji Sprzątanie Świata. Postanowiliśmy, że będziemy dbać o nasz mały świat, jakim jest nasza świetlica. Wykonaliśmy nawet symboliczną miotełkę.

       

 

 

            Jesienne kwiaty.
   Jesień nie musi być smutna. U nas było bardzo kolorowo. Każdy świetliczak wykonał pracę plastyczną pt.: "Jesienne astry". Kolorowe kwiaty ożywiły i pięknie udekorowały naszą świetlicę. Było miło, wesoło i kolorowo.
 
 

 

           Nasza świetlica.       

          

 

 

        Świetliczaki witają jesień.       

          

 

 

 

      Nasze prace.       

          

  

 

      Kodowanie na dywanie

 

 

    17 września odwiedził nas w świetlicy pan Michał Kaczyński, historyk z Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. Pan Michał opowiadał nam o II wojnie światowej. W trakcie spotkania mogliśmy obejrzeć zdjęcia naszego miasta z tego okresu oraz porównać je ze zdjęciami współczesnej Łomży. Ciężkie to były czasy i bardzo niespokojne. Przed spotkaniem z panem Michałem uczniowie klasy Vc czytali nam książkę pt.: "Asiunia" Joanny Papuzińskiej. Opowiadała ona o małej dziewczynce, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Asiunia bardzo uważnie obserwowała świat i starała się jak najwięcej zrozumieć, choć dla małej dziewczynki było to strasznie trudne. Wojna jest zła. Cieszymy się, że mieszkamy w wolnej Polsce.

 

            

 

                  Nasze prace.       

          

 

 

           15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Świetliczaki z "siódemki"obchodziły go 14 września, w piątek.   "Wszystkie dzieci są zdolne i wszystkie zasługują na to, aby w nie wierzyć, koniec i kropka". 

                                                             

          

 

 

 

        Drugi tydzień pracy świetlicy -- to "Bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Swietliczaki poznawały znaki drogowe i zasady zachowania w ruchu drogowym. Gościliśmy w naszej świetlicy panie policjantki, które mówiły nam o " Bezpiecznej drodze do szkoły". Wszystkie swietliczaki będą dbały, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna. Dziękujemy mamie Olgi za zorganizowanie spotkania. 

 

 

 

 

  

     Świetlica szkolna rozpoczęła pracę 4 września. Pierwszy tydzień upłynął mam pod hasłem "Poznajemy się nawzajem". W trakcie zabaw poznawaliśmy swoje imiona, uczyliśmy się wspólnie bawić i pracować. Omawialiśmy ważne sprawy, czyli zasady zachowania w naszej świetlicy - ABC ŚWIETLICZAKA.