,,Asiunia” - książką września

       W ubiegłym miesiącu, wspólnie z Klubem Miłośników Książki, wybraliśmy ,, Asiunię ‘’Joanny Papuzińskiej na książkę miesiąca. Czytaliśmy ją dzieciom przebywającym w świetlicy, jak również uczniom  klas czwartych i piątych.

   Autorka w swojej opowieści ukazuje niezwykłe losy pięcioletniej dziewczynki, która doświadcza okrucieństwa wojny, głodu, nędzy, biedy, utraty domu i najbliższych. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat, stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne…

 

,,Asiunia’’- to bardzo poruszająca i pełna treści historia z głębokim przesłaniem. Zachęcamy wszystkich do jej przeczytania !!!

 

                                                                                                                                           Urszula Bobryk

                                                                                                                                           Bożena Zawadzka

                                                                                                                                         Jolanta Mioduszewska