We wrześniu 2018 klasy IV A, IV B, IV D, IV E oraz VI A uczestniczyły w różnorodnych wyjazdach integracyjnych.

Program wyjazdów był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie pozytywnych relacji.

Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Klasy pomimo zmęczenia wychodziły z nich naładowane pozytywną energią i w dobrym nastroju.

 

Dzieci uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności. Dały one ogromne możliwości także nam, nauczycielom. Stworzyły sposobność lepszego poznawania potrzeb i możliwości naszych uczniów. Wspólny wyjazd bardziej zintegrował zespół klasowy, wyzwolił samodzielność, samodyscyplinę i odpowiedzialność.

Uczniowie klas 4a i 4d integrowali się nie po raz pierwszy. Tym razem przyjaciele uczyli się w czasie zabawy na Farmie Iluzji. Było dużo śmiechu, zachwytów, mądrego pomrukiwania i zdziwienia. Wróciliśmy z wycieczki z głowami pełnymi wiedzy i emocjami, o których już zawsze będziemy pamiętać.

                                                                                                                               Tekst : Damian Święcica