W  5 października 2018r. uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego, gdzie podpatrywali pracę urzędników samorządowych i oczywiście prezydenta miasta Łomży- Mariusza Chrzanowskiego.

Ile trwa kadencja prezydenta i czy trudno jest sprawować tę funkcję? Czy prezydent lubił chodzić do szkoły? Co prezydent robi w wolnym czasie? – to tylko niektóre z pytań, jakie zadawali prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7. Oprócz spotkania z włodarzem miasta uczniowie z 2b zwiedzili salę ślubów oraz "od wewnątrz" poznawali pracę poszczególnych wydziałów łomżyńskiego magistratu. Ich wizyta odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę programu Ministerstwa Edukacji Narodowej( doradztwo zawodowe).