Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 roku w Naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa 5b pod przewodnictwem p. Urszuli Bobryk i p. Piotra Zduńczyka, przygotowała montaż słowno – muzyczny obrazujący powyższe wydarzenie. Apel stał się doskonałą okazją do refleksji nie tylko nad samym dniem 11 listopada 1918 roku, ale również nad drogą do niezależności państwa polskiego.

 Rozważania nad uczniowie zakończyli wierszem Ludwika Wiszniewskiego „11 listopada”, który akcentował potrzebę pielęgnowania tradycji polskiej oraz wspólnym wyśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. W tej swoistej lekcji historii, obok wierszy i pieśni patriotycznych, nie zabrakło również efektów specjalnych – wystrzałów, które spotkały się z radosnym przyjęciem widzów.