"Tydzień dla Niepodległej" klas 1-3

 Klasy 1-3 rozpoczęły obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości już w poniedziałek 5 listopada 2018 r. Spotkały się tego dnia na apelu, aby wspólnie poznawać znaczenie słowa "niepodległość" na podstawie filmu "Mieszkańcy spod 11", oraz przypomnieć symbole Polski. Klasy losowały tytuły pieśni patriotycznych, których przez cały tydzień  pilnie się uczyły. Cały "Tydzień dla Niepodległej" wypełniony był poznawaniem historii Polski, wykonywaniem kotylionów, wspólnym śpiewaniem.

 

Jego uwieńczeniem było odśpiewanie przez całą szkołę hymnu państwowego o godz. 11.11 oraz Koncert Pieśni Patriotycznych klas 1-3 na którym uczniowie zaprezentowali wylosowane wcześniej pieśni. Wszystkie klasy zrobiły to brawurowo i otrzymały dyplomy od pani wicedyrektor Urszuli Wieczorek.        

                         

                                                 Autor tekstu: Ewa Sawicka Zdjęcia, Małgorzata Cholewicka