,,Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego – książką października

               W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom kl. III i IV oraz dzieciom przebywającym w świetlicy  niezwykle ciepłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który był przyjacielem Armii Andersa. Przebył z nim szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt, by dotrzeć do Włoch. Wojtek wywoływał wiele zamieszania, ale był  źródłem wielkiej radości. Brał udział w bitwie o Monte Cassino, pomagał nosić  ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22 Kompanii  Zaopatrywania Artylerii, w której służył.

 

              Życie okazuje się ciekawsze, niż niejedna  wymyślona historia……

 

                                                                                              Urszula Bobryk

                                                                                              Bożena Zawadzka

                                                                                               Jolanta Mioduszewska