Poznajemy Warszawę …

 Dnia 08.11.2018 r. uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach warsztatowych organizowanych  w ramach projektu grantowego NBP  „ My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy” pod opieką pani  Anety Biedrzyckiej i pani  Danuty Kalskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

         Naszą wizytę w stolicy zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, przypominając sobie, że w Zamku Królewskim, uchwalono i podpisano jeden z najważniejszych dokumentów w historii państwa polskiego, tj. Konstytucję 3 maja. Następnie udaliśmy się do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak przebiegają na żywo obrady poselskie. Poznaliśmy też historię polskiego parlamentaryzmu oraz budynku, w którym do dziś zapadają najważniejsze decyzje w naszym państwie.

Uczniowie mogli zająć miejsca w sali sejmowej, dotknąć laski marszałkowskiej, przejść korytarzami, którymi na co dzień przechodzą posłowie. Bardzo ważnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Uczestnicy wycieczki mogli poznać historię pieniądza od jego początków aż po czasy współczesne. Największe wrażenie na uczniach zrobiły wystawy interaktywne, możliwość obejrzenia różnorodnych banknotów, monet, spacer po uliczce Bankowej, pobyt w skarbcu, czy możliwość podniesienia dwunastokilogramowej sztabki złota. Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

                                                                                                          Tekst: Aneta Biedrzycka, Danuta Kalska