Uczniowie mogli zająć miejsca w sali sejmowej, dotknąć laski marszałkowskiej, przejść korytarzami, którymi na co dzień przechodzą posłowie. Bardzo ważnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Uczestnicy wycieczki mogli poznać historię pieniądza od jego początków aż po czasy współczesne. Największe wrażenie na uczniach zrobiły wystawy interaktywne, możliwość obejrzenia różnorodnych banknotów, monet, spacer po uliczce Bankowej, pobyt w skarbcu, czy możliwość podniesienia dwunastokilogramowej sztabki złota. Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

                                                                                                          Tekst: Aneta Biedrzycka, Danuta Kalska