Styczeń rozpoczynamy od przedstawienia Wam wszystkim kolejnej utalentowanej osoby z Siódemki. Tym razem mowa o Magdzie Głębockiej z klasy VIIb. Czym pasjonuje się Magda i w czym jest świetna, o tym poniżej. Dodatkowo Magda stanęła przed trudnym dziennikarskim zdaniem – zrobiła krótki wywiad z samą sobą. Sprawdzacie jak poszło jej w obu rolach.

Kamil Konopka

 

Co jest twoją pasją?

Mam kilka hobby i jednym z nich jest śpiewanie.

Kiedy zaczęłaś się tym interesować?

Jako kilkulatka lubiłam nucić pod nosem różne melodie. Gdy byłam już w podstawówce mama zapisała mnie na zajęcia dodatkowe i wtedy moja miłość do śpiewu i zainteresowanie nim wzrosło.

Czy lubisz występować?

Tak, lubię. Zupełnie inaczej jest śpiewać do kogoś niż samej dla siebie.

Co jest innego w nuceniu do siebie a śpiewaniu przed publicznością?

Śpiewając samej sobie mogę kilkanaście razy powtórzyć nieudany fragment piosenki. Śpiewając przed ludźmi, taki kawałek utworu muszę już umieć. Ponadto, śpiewaniu przed publicznością towarzyszy więcej emocji.

Czy bierzesz udział w wokalnych konkursach? Czy podobają Ci się takie występy?

Tak, występuje i lubię śpiewać na konkursach, ponieważ od uczestników można się czegoś nauczyć i samemu przełamać swoje słabości, np. tremę.

Czy ostatnio miałaś okazję brać udział w jakimś konkursie?

Ostatni konkurs, w którym uczestniczyłam, odbył się w Drozdowie. Był o tematyce patriotycznej. Odbywa się co roku i jest organizowany w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu.

Kto przygotowywał Cię do tego konkursu?

Utwór, który wykonywałam, wygrała nauczycielka śpiewu ze studia wokalnego, do którego uczęszczam, a wskazówek udzielała nam (mnie i mojej koleżance, która również wzięła udział w konkursie) pani ucząca muzyki w Siódemce. Poza tym, rzecz jasna, sama ćwiczyłam w domu.

Czy „delegacja” Siódemki została nagrodzona w konkursie w Drozdowie?

Tak. Amelia Rybka została wyróżniona, a ja zdobyłam pierwsza nagrodę.