Poznajemy Warszawę …

Dnia 08.11.2018 r. uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach warsztatowych organizowanych  w ramach projektu grantowego NBP  „ My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy” pod opieką pani  Anety Biedrzyckiej i pani  Danuty Kalskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Naszą wizytę w stolicy zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, przypominając sobie, że w Zamku Królewskim, uchwalono i podpisano jeden z najważniejszych dokumentów w historii państwa polskiego, tj. Konstytucję 3 maja. Następnie udaliśmy się do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak przebiegają na żywo obrady poselskie. Poznaliśmy też historię polskiego parlamentaryzmu oraz budynku, w którym do dziś zapadają najważniejsze decyzje w naszym państwie.

PZT pamięta o Siódemce

Na stronie Polskiego Związku Tenisowego ukazał się artykuł dotyczący otwarcia w naszej szkole sali sportowej i uruchomienia programu Tenis 10. Zapraszamy do jego lektury.

Serce dla Niepodległej

100 rocznica odzyskania  przez Polskę niepodległości-to wspaniały czas na świętowanie. Świetlica i biblioteka szkolna  zaprosiły do szkoły  małych aktorów-przedszkolaków z ,,Wesołego  Słoneczka”, którzy najlepiej jak potrafili uprzyjemnili nam  czwartkowe przedpołudnie. Zaprezentowali  uczestnikom  Klubu Miłośników Książki oraz uczniom z kl. V c  wyjątkowo ciekawe  przedstawienie, w którym słowem, tańcem i piosenką wyrazili uczucia  do Ojczyzny i zachwycili swoim talentem, wdziękiem i radością występowania. Ależ to było widowisko!!!

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI!

Uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia jest ważna dla pierwszoklasistów. Sprawia, że czują się pełnoprawnymi uczniami SP7. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 14 listopada 2018r. Pierwszaki, udekorowane kolorowymi chustami, złożyły przysięgę ślubowania i godnie przyjęły akt pasowania na uczniów z troskliwych rąk pana i pani Dyrektorów. Wsparcie i życzenia uczniom i rodzicom przekazali: pan Dyrektor, pani poseł Bernadeta Krynicka, pani Dorota Modzelewska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie klas trzecich.

Gość w świetlicy - spotkanie z bibliotekarką

Świetliczaki gościły panią Bożenkę, która pracuje w szkolnej bibliotece. Dzieci rozmawiały o pracy bibliotekarza oraz o drodze książki do biblioteki. Pani Bożenka zachęcała dzieci do czytania książek prezentując kilka tytułów. Świetliczaki mogły wysłuchać fragmentu książki miesiąca, którą jest książka Anny Czerwińskiej-Rydel pt.:"Listy w butelce". Dziękujemy pani Bożence za miłe i ciekawe spotkanie.