Aktualności

Zapisy do klasy I na rok szkolny 2018/2019

Należy wypełnić drogą elektroniczną https://nabor.pcss.pl/lomza/szkolapodstawowa/

druk zgłoszenia wraz z oświadczeniem (dzieci z obwodu SP7) lub wniosek wraz załącznikiem (dzieci spoza obwodu SP7)

i złożyć podpisane dokumenty w sekretariacie szkoły w terminie

od 1 marca 2018r.  do 14 marca 2018r.

  • 23 marca 2018r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
  • od 26.03.2018r. do 03.04.2018r. – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
  • 09.04.2018 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjna listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

Dokumenty do pobrania:

 

 

oświadczenie do wniosku

wniosek

załącznik do wniosku 

 

zgłoszenie

 załącznik do zgłoszenia

potwierdzenie

Uczniowie klasy 6b zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki dla Dzieci na spotkanie z podróżnikiem Marcinem Obałkiem. Pan Marcin to ciekawa osobowość, gdyż zwiedza świat, jeżdżąc traktorem. Traktoriada - to wyprawa dookoła świata. Na spotkaniu Pan Marcin  przedstawił prezentację z wyprawy do Ameryki Południowej.  Przejechał starym traktorem ponad 20 tysięcy kilometrów po drogach Boliwii i nie tylko. Przy okazji udało się odkryć nieznaną do tej pory kulturę w Boliwii. Ponadto uczniowie poznali bogactwo flory i fauny tego odległego kontynentu. Czekamy na kolejne wyprawy Pana Marcina Obałka i niezwykłe relacje z nieznanych nam miejsc.

tekst i foto: Joanna Zysk

W dniach 9 – 11 marca 2018 roku 23 ŁDH „WAWER” uczestniczyła w XXV Zlocie Druha Szarego. Był to już czwarty nasz zlot. W tym roku zlot po raz pierwszy odbył się w Szkole Podstawowej w Piątnicy. Na zlocie było ponad 100 harcerzy z różnych zakątków Polski: ze Skawiny, Szczekocin, Szamotuł, Krotoszyna, Przemyśla, Ostrołęki, Białegostoku, Szczuczyna, Jedwabnego, Łomży i nawet z Irlandii. Ten zlot był wyjątkowy, gdyż jubileuszowy. Nasze harcowanie na zlocie rozpoczęliśmy od popołudniowego piątku. Po apelu rozpoczynającym odbyła się integracja uczestników, pląsy, piosenki czyli wspólne harce.

"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał."

Edukacja matematyczna na pierwszym etapie kształcenia to interesujące doświadczenie, ale i prawdziwe wyzwanie dla nauczyciela. Jak sprawić, żeby dzieci od małego lubiły pokonywać trudności i z ciekawością podejmowały wyzwania? Z pewnością, po stronie nauczyciela leży trud – szczególnie w klasie I – przełożenia zadań szkolnych na działania dla dziecka atrakcyjne. Stąd konieczność aktywizowania najmłodszych uczniów nowoczesnymi metodami pracy, poświęcania dużej uwagi zabawowo – emocjonalnym formom uczenia się. Dzieci lubią rozwiązywać łamigłówki, zagadki, grać w gry pozwalające rozwijać logiczne myślenie i intuicje matematyczne.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

    stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia polskiej niepodległości, ogłosiłam rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.