Aktualności

W poniedziałek 17. września w Łomży świętowano obchody Dnia Sybiraka i 79. rocznicy napadu Rosji sowieckiej na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem Sybiraków w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Społeczność naszej szkoły, na cele z pocztem sztandarowym, włączyła się w obchody tej uroczystości. Złożyliśmy symboliczną wiązankę kwiatów i uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Tekst: Damian Święcica

Foto: portal 4lomza

Od dnia 19.09.2018  nastąpi zmiana dzwonków na przerwę.

Nowy rozkład dzwonków poniżej:

17 września odwiedził nas w świetlicy pan Michał Kaczyński, historyk z Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. Pan Michał opowiadał nam o II wojnie światowej. W trakcie spotkania mogliśmy obejrzeć zdjęcia naszego miasta z tego okresu oraz porównać je ze zdjęciami współczesnej Łomży. Ciężkie to były czasy i bardzo niespokojne. Przed spotkaniem z panem Michałem uczniowie klasy Vc czytali nam książkę pt.: "Asiunia" Joanny Papuzińskiej. Opowiadała ona o małej dziewczynce, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Asiunia bardzo uważnie obserwowała świat i starała się jak najwięcej zrozumieć, choć dla małej dziewczynki było to strasznie trudne. Wojna jest zła. Cieszymy się, że mieszkamy w wolnej Polsce.

Nasze prace.

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Świetliczaki z "siódemki"obchodziły go 14 września, w piątek.   "Wszystkie dzieci są zdolne i wszystkie zasługują na to, aby w nie wierzyć, koniec i kropka".

Drugi tydzień pracy świetlicy -- to "Bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Swietliczaki poznawały znaki drogowe i zasady zachowania w ruchu drogowym. Gościliśmy w naszej świetlicy panie policjantki, które mówiły nam o " Bezpiecznej drodze do szkoły". Wszystkie swietliczaki będą dbały, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna. Dziękujemy mamie Olgi za zorganizowanie spotkania.

Świetlica szkolna rozpoczęła pracę 4 września. Pierwszy tydzień upłynął mam pod hasłem "Poznajemy się nawzajem". W trakcie zabaw poznawaliśmy swoje imiona, uczyliśmy się wspólnie bawić i pracować. Omawialiśmy ważne sprawy, czyli zasady zachowania w naszej świetlicy - ABC ŚWIETLICZAKA.

Trzynastego września w „Siódemce” odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VIII mieli okazję zagłosować na swoich faworytów. Największe poparcie otrzymała Kinga Wysocka z klasy VIIb. Drugie miejsce zajął Wiktor Modzelewski, a trzecie - Zuzanna Rostkowska, oboje z klasy VIIIc.

Tekst: Zuzanna Rostkowska VIII C

Foto: Małgorzata Rytel

SERDECZNIE   ZAPRASZAM   NA   WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE RODZICÓW  I  UCZNIÓW

WEDŁUG PODANEGO  HARMONOGRAMU

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA UCZNIÓW:

l.p.

data

godziny

Temat

2.10.2018

16.30-17.15

Bez stresu do szkoły. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

16.30-17.15

Gdy spada motywacja do nauki, albo w ogóle jej brakuje.

O lękach,nerwicach, depresji.

18.12.2018

16.30-17.15

Gdy dokuczają mi w szkole. Jak radzić sobie gdy czuję się ofiarą przemocy.

15.01.2019

16.30-17.15

Kiedy mówię, to mnie słychać – buduję swoją pewność siebie.

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA RODZICÓW:

l.p.

data

godziny

Temat

25.09.2018

18.00-19.00

Bez stresu do szkoły. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami.

18.00-19.00

Gdy spada motywacja do nauki, albo w ogóle jej brakuje.

O lękach,nerwicach, depresji.

18.00-19.00

Czy moje dziecko jest ofiarą, czy sprawcą? Metody radzenia sobie z konfliktami rówieśniczymi.

Zapraszam serdecznie!

psycholog szkolny – Małgorzata Rytel