Aktualności

          W piątek  7.XII.2018 Caritas Diecezji Łomżyńskiej przeprowadziła  BOŻONARODZENIOWĄ ZBIÓRKĘ  ŻYWNOŚCI w  kilkunastu marketach na terenie miasta Łomża .Nasze dzieci,  pod opieką  p.M.Górskiej i p.I.Sienickiej, we współpracy  z         Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży,  przeprowadziły tę akcję w sklepie Biedronka, przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego. Podarowane produkty spożywcze, zostały przeznaczone  dla ludzi znajdujących się w     trudnej sytuacji życiowej: chorych, bezrobotnych, bezdomnych na terenie nasze parafii.

 Nasze dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły w ten sposób uczynić tyle dobra.

                                                                                                                     Iwona Sienicka

         Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj” realizowana przez fundację Dbam o Mój Zasięg.

       Projekt wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 określone przez MEN.

        Celem kampanii jest zwrócenie uwagi, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o  członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

13 grudnia

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY – SKRÓCONE LEKCJE I PRZERWY

8.00 - 8.30 – pierwsza lekcja

8.35 - 9.05 – druga lekcja

9.10 - 9.40 – trzecia lekcja

9.45 - 10.15  - czwarta lekcja

Obiad: 25-minutowa przerwa dla wszystkich uczniów jedzących obiad

10.40 - 11.10 – piąta lekcja

                                                                 11.15 - 11.45 – szósta lekcja

                                                                  11.50 - 12.20 – siódma lekcja

                                                               12.25 - 12.55 - ósma lekcja

                                                                    13.00 - 13.30 -dziewiąta lekcja

 

                                                                         Świetlica pracuje zgodnie z planem

        W czwartek 6 grudnia  świetlicę  działającą  pod patronatem TPD odwiedził św. Mikołaj. Zgodnie z legendą, którą poznały dzieci, był on człowiekiem bardzo zamożnym. Zarówno z uwagi na pełnione stanowisko, jak i dlatego, że rodzice pozostawili mu duży majątek w spadku, którym bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi. Mikołajki kojarzone są głównie z ofiarowywaniem drobnych prezentów. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i sponsorów dzieci ze świetlicy też otrzymały słodkości. Mikołajki były niezwykle radosne, kolorowe i pomysłowe. Uczniowie wraz ze swymi opiekunami przygotowali ciekawy program artystyczny w świątecznym klimacie. Były śpiewy, wiersze, zaproszeni uczniowie prezentowali swoje zdolności aktorskie i umiejętności. muzyczne. Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy. A więc wszyscy czekamy teraz na Święta Bożego Narodzenia.! 

       6 grudnia w naszej szkole za sprawą Samorządu Uczniowskiego odbyły się Mikołajki. Tego dnia do wszystkich klas zawitał Mikołaj wraz z asystentami i koszem pełnym słodyczy. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole.

                                                                                                                                                     Tekst: Damian Święcica

                                                                                                                                                      Zdjęcia: Damian Święcica, Małgorzata Rytel, Magdalena Gołaszewska