Aktualności

14 czerwca był kolejnym dniem spędzonym przez uczniów klas 4 – 6 na stadionie. Tym razem licznie wzięliśmy udział w zawodach Sportgeneracji. Akcja o charakterze luźnym i raczej zabawowo – rekreacyjnym przypadła wszystkim do gustu. Po przepracowanym roku szkolnym czas na nieco swobodniejsze zajęcia. Impreza prowadzona przez byłych medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata i Europy: Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego świetnie spełniała takie założenie. Czas spędzony na aktywnym wypoczynku nigdy nie jest stracony. W indywidualnej rywalizacji w biegach na 33m, na 33m przez płotki oraz na 200m aż siedmiokrotnie triumfowali uczniowie Siódemki. W rywalizacji sztafet 12x200m zajęliśmy drugie miejsce, a w analogicznym biegu chłopców nasz zespół uplasował się na pozycji trzeciej. Tego dnia jednak sportowa rywalizacja była nieco mniej ważna – tym razem na pierwszym planie była zabawa. Miła impreza, miła atmosfera, miły dzień.

Tekst i foto: Kamil Konopka

Każdy zespół muzyczny marzy o występie na stadionie – tłumy fanów, wielki aplauz, światła i dymy... To marznie ziściło się i zespół „Wiolinek” wystąpił na wielkiej scenie na stadionie miejskim w czasie obchodów Łomżyńskich Dni Sportu. Nie przeszkodziły nam strugi deszczu i powiewy wiatru. Zainstalowaliśmy się na scenie, przypięliśmy nuty do stojaków, nastroiliśmy instrumenty i daliśmy czadu. Graliśmy dla przedszkolaków i starszaków, dla nauczycieli i władz miasta, ale także dla siebie, bo muzyka jest naszą pasją.

Ewa Budryk

Zachęcamy do zapoznania ze szczegółami rządowego rozporządzenia "Dobry Start". Informacje poniżej w załącznikach.

list          ulotka           plakat

Jak wszyscy świetnie pamiętacie w tym roku szkolnym kolejny raz wzięliśmy udział w akcji charytatywnej "Góra grosza". Zbieraliśmy pieniądze na rzecz dzieci, które nie wychowują się w swoich rodzinach. Towarzystwo Nasz Dom - organizator akcji, dziękuje Siódemce za wsparcie (dyplom poniżej).

To był biało – czerwony dzień. 12 czerwca reprezentacja Polski rozgrywała ostatni przed odlotem na piłkarskie Mistrzostwa Świata mecz sparingowy. Przed spotkaniem z Litwą na Stadionie Narodowym, Siódemka kolorowo i głośno wyraziła swoje wsparcie dla kadry Adama Nawałki. Szkoła zapełniła się kibicami w strojach należnych sympatykom drużyny narodowej. Były szaliki, reprezentacyjne koszulki, kapelusze, okulary, czapki, naszyjniki, trąbki i mnóstwo innych kibicowskich gadżetów. Maja Polkowska i Magda Głębocka z klasy 6b (wielkie podziękowania dla dziewcząt!) poprowadziły stanowisko kibicowskiego makijażu „Flaga za piątkę” (bez obaw – żadnych opłat ;-) - wystarczyło tylko „przybić” piątkę Mai bądź Magdzie i odebrać flagę namalowaną na policzku).