Aktualności

Piłkarska reprezentacja Siódemki chłopców z klas IV – VI zwyciężyła w turnieju ćwierćfinałów Mistrzostw województwa Podlaskiego. Zawody odbyły się w Wysokiem Mazowieckiem. Podopieczni pana Artur Żołnierowicza pokonali wszystkich swoich rywali, wygrywając kolejno z zespołami z: Zambrowa (3:1(, Sokół (4:0) i Wysokiego Mazowieckiego (4:1). Ekipa Siódemki wystąpiła w składzie: Jakub Bzura, Jakub Firmuga, Jakub Żołnierowicz, Jakub Bagiński, Mateusz Bagiński, Konrad Białobrzeski, Igor Franciszkowicz, Mateusz Mościcki, Szymon Szlesiński, Dawid Szlis, Maciej Trojanowski. Chłopcy wygrywając turniej w Wysokiem Mazowieckiem uzyskali prawo startu w Wojewódzkim Półfinale. Te zawody odbędą się już 26 października. Gratulacje i powodzenia w następnej rundzie!

Dzień Edukacji Narodowej w „Siódemce”

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie Samorząd Uczniowski naszej szkoły złożył życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu oraz obdarował symbolicznymi laurkami.

Tekst: Damian Święcica

Jubileusz uczczony, sala otwarta

Wiele tygodni przygotowywana uroczystość Jubileuszu 60-lecia szkoły za nami. Mnóstwo znamienitych gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Wszyscy ci, którzy zdecydowali się zabrać głos, wspominali o wysokim poziomie nauczania w Siódemce oraz wielkich sukcesach sportowych osiąganych przez uczniów. Ich niezwykle miłe słowa to wielka motywacja na przyszłość, która rysuje się w kolorowych barwach: pomarańczowej, kremowej i brązowej (kolory nowej elewacji budynku szkoły i sali sportowej).

Z inicjatywy MSU  dziewczęta w tajnym głosowaniu wybrały w swoich klasach SUPER CHŁOPAKÓW.  W Dniu Ich Święta na uroczystym apelu p. Dyr. Iwona Erynk- Cichowicz wręczyła medale SUPER CHŁOPAKA.  Młodzi Panowie otrzymali również gromkie brawa.

Dnia 16 października o godzinie 8:00 w sali 24 odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MULTITEST. Wszystkich startujących w tym konkursie zapraszam o 7:45 pod salę 24.