Aktualności

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych,

 w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

            W związku z powyższym, kierujemy do Państwa Dyrektorów oraz Rodziców i Opiekunów dwa osobne listy.

 Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi listami, a w szczególności prosimy o udostępnienie listu rodzicom i opiekunom dzieci.

            Prosimy, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i opiekunom,  oraz przekazany na najbliższych zebraniach. 

 

Poznajemy Warszawę …

 Dnia 08.11.2018 r. uczniowie, którzy uczestniczą w zajęciach warsztatowych organizowanych  w ramach projektu grantowego NBP  „ My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy” pod opieką pani  Anety Biedrzyckiej i pani  Danuty Kalskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

         Naszą wizytę w stolicy zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, przypominając sobie, że w Zamku Królewskim, uchwalono i podpisano jeden z najważniejszych dokumentów w historii państwa polskiego, tj. Konstytucję 3 maja. Następnie udaliśmy się do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak przebiegają na żywo obrady poselskie. Poznaliśmy też historię polskiego parlamentaryzmu oraz budynku, w którym do dziś zapadają najważniejsze decyzje w naszym państwie.

PZT pamięta o Siódemce

Na stronie Polskiego Związku Tenisowego ukazał się artykuł dotyczący otwarcia w naszej szkole sali sportowej i uruchomienia programu Tenis 10. Zapraszamy do jego lektury.

http://tenis10.pzt.pl/3_97_6714/otwarcie-hali-w-sp-7-w-lomzy!.aspx

Serce dla Niepodległej

          100 rocznica odzyskania  przez Polskę niepodległości-to wspaniały czas na świętowanie. Świetlica i biblioteka szkolna  zaprosiły do szkoły  małych aktorów-przedszkolaków z ,,Wesołego  Słoneczka”, którzy najlepiej jak potrafili uprzyjemnili nam  czwartkowe przedpołudnie. Zaprezentowali  uczestnikom  Klubu Miłośników Książki oraz uczniom z kl. V c  wyjątkowo ciekawe  przedstawienie, w którym słowem, tańcem i piosenką wyrazili uczucia  do Ojczyzny i zachwycili swoim talentem, wdziękiem i radością występowania. Ależ to było widowisko!!!

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI!

          Uroczystość Ślubowania i Pasowania na ucznia jest ważna dla pierwszoklasistów. Sprawia, że czują się pełnoprawnymi uczniami SP7. W tym roku to wydarzenie miało miejsce 14 listopada 2018r. Pierwszaki, udekorowane kolorowymi chustami, złożyły przysięgę ślubowania i godnie przyjęły akt pasowania na uczniów z troskliwych rąk pana i pani Dyrektorów. Wsparcie i życzenia uczniom i rodzicom przekazali: pan Dyrektor, pani poseł Bernadeta Krynicka, pani Dorota Modzelewska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie klas trzecich.