Aktualności

Z okazji mikołajek w Siódemce odbył się „nadzwyczajny przegląd Mikołajów”. Przed nadchodzącym okresem świątecznym, a co się z nim wiąże – dniami ciężkiej pracy dla Mikołajów, w hali sportowej trenowano wydolność (Mikołajów 24 grudnia czeka cała noc roznoszenia prezentów), zwinność (przygotowanie do wchodzenia przez komin) oraz sprawność ogólną (potrzebną podczas noszenia wielkiego worka z prezentami, powożenia saniami zaprzężonymi w renifery i innych mikołajowych czynności). Odbyły się również zajęcia z aktorstwa i inne specjalistyczne szkolenia. Po dokonaniu przeglądu można jednoznacznie i bez cienia wątpliwości stwierdzić, że przed tegorocznymi Świętami Mikołaje są przygotowani do pełnienia swych zadań wyśmienicie. Rumiane twarze i smukłe sylwetki są bezsprzecznym tego dowodem. Po kończącym spotkanie apelu Mikołaje w pełni formy i w świetnych humorach powrócili do swoich rejonów pracy.

…a tak na poważnie (a przynajmniej na prawie poważnie) – jak co roku w Siódemce w mikołajki świąteczna muzyka umilała czas przerw, a mikołajowe czapki i inne świąteczne przebrania podkreślały przedświąteczny nastrój. Jak zwykle była świetna zabawa (i na przerwach, i na lekcjach). 

Tekst i foto: Kamil Konopka

 Sukces Olgi z kl. II c

XXVI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej przyniosła Oldze Szlesińskiej ogromny sukces. Wyśpiewała I miejsce piosenką „Jestem kotem”. Wychowawczyni oraz koleżanki i koledzy z klasy II c życzą dalszych sukcesów.

                                                                                                                                    Gratulacje!

 

         III Mikołajkowe Ozdoby Choinkowe Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, przyjaciół i znajomych na wspólny wieczór wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, przeznaczonych na akcję charytatywną „Pola Nadziei” wspierająca podopiecznych z chorobami nowotworowymi. Spotkanie odbędzie się w dniu 12.12.2018 na holu na II piętrze w godz. 17.00 – 20.00. Prosimy o przyniesienie materiałów niezbędnych do wykonania wybranych przez siebie ozdób (np. bombek ze styropianu, wstążeczek, cekinów, kleju oraz innych ozdób do dekoracji.

"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca"

                                     Jan Paweł II

        2 grudnia 2018r. przedstawiciele kl. IV B, VD, VIIIA  oraz  Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w IX Kweście Bożonarodzeniowej Dar Serca pod hasłem ,,Nie przechodź obojętnie”. Celem kwesty jest dofinansowanie leczenia, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej dzieci i dorosłych w ramach Funduszu „Dzieci chore” Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Patronat honorowy nad kwestą objął bp Janusz Stepnowski. Współorganizatorem akcji jest Szkolne Koło Caritas „Siódemki”, które koordynują p. Małgorzata Górska  i p. Iwona Sienicka.

U W A G A !

Koszt obiadu w grudniu wynosi:

 (15 dni x 3,50zł)  52,50 zł /koszt surowca/3,20 – koszt przygotowania/

 Opłaty przelewem można dokonać w dniach:

od 1 do 9 grudnia 2018 r.

Prosimy o terminowe wpłaty. 

Rodzice uczniów korzystających w listopadzie z odpisów zgłoszonych, powinni telefonicznie (tel.862185043 w godz.7:45-14:30) lub osobiście uzgodnić koszt obiadu w sekretariacie szkoły.