Aktualności

Uczniowie klasy 6b zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki dla Dzieci na spotkanie z podróżnikiem Marcinem Obałkiem. Pan Marcin to ciekawa osobowość, gdyż zwiedza świat, jeżdżąc traktorem. Traktoriada - to wyprawa dookoła świata. Na spotkaniu Pan Marcin  przedstawił prezentację z wyprawy do Ameryki Południowej.  Przejechał starym traktorem ponad 20 tysięcy kilometrów po drogach Boliwii i nie tylko. Przy okazji udało się odkryć nieznaną do tej pory kulturę w Boliwii. Ponadto uczniowie poznali bogactwo flory i fauny tego odległego kontynentu. Czekamy na kolejne wyprawy Pana Marcina Obałka i niezwykłe relacje z nieznanych nam miejsc.

tekst i foto: Joanna Zysk

W dniach 9 – 11 marca 2018 roku 23 ŁDH „WAWER” uczestniczyła w XXV Zlocie Druha Szarego. Był to już czwarty nasz zlot. W tym roku zlot po raz pierwszy odbył się w Szkole Podstawowej w Piątnicy. Na zlocie było ponad 100 harcerzy z różnych zakątków Polski: ze Skawiny, Szczekocin, Szamotuł, Krotoszyna, Przemyśla, Ostrołęki, Białegostoku, Szczuczyna, Jedwabnego, Łomży i nawet z Irlandii. Ten zlot był wyjątkowy, gdyż jubileuszowy. Nasze harcowanie na zlocie rozpoczęliśmy od popołudniowego piątku. Po apelu rozpoczynającym odbyła się integracja uczestników, pląsy, piosenki czyli wspólne harce.

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

    stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia polskiej niepodległości, ogłosiłam rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał."

Edukacja matematyczna na pierwszym etapie kształcenia to interesujące doświadczenie, ale i prawdziwe wyzwanie dla nauczyciela. Jak sprawić, żeby dzieci od małego lubiły pokonywać trudności i z ciekawością podejmowały wyzwania? Z pewnością, po stronie nauczyciela leży trud – szczególnie w klasie I – przełożenia zadań szkolnych na działania dla dziecka atrakcyjne. Stąd konieczność aktywizowania najmłodszych uczniów nowoczesnymi metodami pracy, poświęcania dużej uwagi zabawowo – emocjonalnym formom uczenia się. Dzieci lubią rozwiązywać łamigłówki, zagadki, grać w gry pozwalające rozwijać logiczne myślenie i intuicje matematyczne.

Uczniowie klasy VIa uczestniczyli w konferencji poświęconej Romanowi Dmowskiemu i ruchowi narodowemu w 100 rocznicę odzyskania niepodległości w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich. Podczas prelekcji uczniowie między innymi  dowiedzieli się o wpływie Romana Dmowskiego na kształt terytorialny budowanego Państwa Polskiego. On to bowiem z ramienia rządu polskiego negocjował kształt granic Polski na konferencji pokojowej w podparyskim Wersalu w 1919 roku.

Elżbieta Kozłowska