Aktualności

Niezwykła lekcja historii.
 
                    8 listopada odwiedzili naszą szkołę pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku: pani Urszula Gierasimiuk i pan Łukasz Lubicz-Łapiński. Uczniowie klasy IV c, V b oraz dzieci ze świetlicy szkolnej mogli uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, dotyczącej niepodległości naszego kraju oraz zagrać w gry edukacyjne. Pracownicy IPN przywieźli ze sobą dużo ciekawych materiałów, które pozwolą nam bardziej zgłębić wiedzę dotyczącą Ojców Niepodległości i drogi do wolności Polski. Pani Uli i panu Łukaszowi dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i upominki.
 
                                                                                                      Tekst i zdjęcia - Katarzyna Łebkowska
"Wiolinek" śpiewał dla Niepodległej
 
          W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Szkolny zespół wokalno - instrumentalny "Wiolinek" wyśpiewał naszej kochanej Ojczyźnie gorące życzenia. Na scenie na Starym Rynku w Łomży graliśmy i wspólnie z Łomżanami śpiewaliśmy o barwach narodowych, Łomży, "Siódemce", o wojnie i ułanach. Zrobiliśmy też zdjęcie z Miss Łomży. Od organizatorów festynu otrzymaliśmy kokardy narodowe i pamiątkowe znaczki. Wspólnie świętowaliśmy i cieszylismy się, że możemy żyć w wolnej, niepodległej, wspaniałej Polsce!

,,Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego – książką października

               W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom kl. III i IV oraz dzieciom przebywającym w świetlicy  niezwykle ciepłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który był przyjacielem Armii Andersa. Przebył z nim szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt, by dotrzeć do Włoch. Wojtek wywoływał wiele zamieszania, ale był  źródłem wielkiej radości. Brał udział w bitwie o Monte Cassino, pomagał nosić  ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22 Kompanii  Zaopatrywania Artylerii, w której służył.

"Tydzień dla Niepodległej" klas 1-3
 
Klasy 1-3 rozpoczęły obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości już w poniedziałek 5 listopada 2018 r. Spotkały się tego dnia na apelu, aby wspólnie poznawać znaczenie słowa "niepodległość" na podstawie filmu "Mieszkańcy spod 11", oraz przypomnieć symbole Polski. Klasy losowały tytuły pieśni patriotycznych, których przez cały tydzień  pilnie się uczyły. Cały "Tydzień dla Niepodległej" wypełniony był poznawaniem historii Polski, wykonywaniem kotylionów, wspólnym śpiewaniem.

 Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 roku w Naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa 5b pod przewodnictwem p. Urszuli Bobryk i p. Piotra Zduńczyka, przygotowała montaż słowno – muzyczny obrazujący powyższe wydarzenie. Apel stał się doskonałą okazją do refleksji nie tylko nad samym dniem 11 listopada 1918 roku, ale również nad drogą do niezależności państwa polskiego.