Aktualności

Piotr Napiórkowski z klasy IVD wygrał Talentiadę podsumowującą cykl treningów tenisowych czwartoklasistów. Drugi był Krzysztof Zambrowski (również IVD), natomiast na trzecim miejscu podium ex aequo uplasowali się Konrad Białecki i Bartek  Krawczyk (obaj IVB). W turnieju wystartowało szesnastu młodych zawodników, którzy w konkurencjach tenisowych i sprawnościowych doskonalili tajniki tej pięknej dyscypliny sportu. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy Talentiady Tenisowej pamiątkowe koszulki. W przyszłym roku w naszej szkole będzie realizowany Narodowy Program Upowszechniania Tenisa Tenis 10, więc szkoleniem tenisowym zostanie objęta dużo większa grupa uczniów.

Aleksandra Durzyńska

Minęło nie wiadomo kiedy… Biała koszula na plecach, świadectwo w rękach i uśmiech na twarzy to niechybne znaki końca roku szkolnego i początku wakacji. W tym roku obyło się bez łez – bo przecież nikt nie kończył szkoły. Drodzy Uczniowie, ruszajcie, tam gdzie tylko Was poniesie. Wypoczywajcie do woli, korzystajcie z każdej chwili wakacji (miną jeszcze szybciej niż rok szkolny) i bezpiecznie wracajcie do szkoły we wrześniu. Po powrocie nie poznacie swojej szkoły. Nowa sala sportowa (a co wewnątrz!), nowa elewacja budynku, nowa zieleń dookoła – to wszystko już po wakacjach. Miłych wakacji i do zobaczenia!

Tekst: Kamil Konopka

foto: Wojciech Zaorski

W związku z uroczystym zakończeniem roku szkolnego życzenia udanych wakacji złożył uczniom Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Pan Jarosław Zieliński. Zachęcamy do przeczytania miłego listu.

Jarosław Zieliński_życzenia

Prezes Urzędu transportu Kolejowego - Ignacy Góra przed rozpoczęciem wakacji uczula na kwestie bezpieczeństwa związane z podróżowaniem koleją, zachęca również do odwiedzenia strony internetowej www.kolejoweabc.pl. Poniżej list Prezesa UTK do dyrektorów szkół.

list Prezesa UTK

Drodzy i Szanowni,

za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.

Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku.