Aktualności

20 września „Siódemka” gościła na Festynie z okazji Święta Szkoły „Pupile Wety” zorganizowanym przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7.
W uroczystości wzięła udział klasa VD wraz z wychowawcą i rodzicem w roli opiekuna Panią Izabelą Kucisz.

Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji. Oczywiście motywem wiodącym były zwierzęta. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych gości cieszyło się Mini ZOO, gdzie dzieciaki mogły podziwiać różne okazy zwierząt. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć węże, jaszczurki, pająki, a to nie lada gratka! Najmłodsi goście byli zachwyceni prezentacją i z ogromnym entuzjazmem przyglądali się zwierzętom. Uczniowie mogli także wysłuchać porad swoich starszych kolegów odnośnie pielęgnacji zwierząt.

W poniedziałek 17. września w Łomży świętowano obchody Dnia Sybiraka i 79. rocznicy napadu Rosji sowieckiej na Polskę. Uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem Sybiraków w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Społeczność naszej szkoły, na cele z pocztem sztandarowym, włączyła się w obchody tej uroczystości. Złożyliśmy symboliczną wiązankę kwiatów i uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Tekst: Damian Święcica

Foto: portal 4lomza

Od dnia 19.09.2018  nastąpi zmiana dzwonków na przerwę.

Nowy rozkład dzwonków poniżej:

Kodowanie na dywanie

17 września odwiedził nas w świetlicy pan Michał Kaczyński, historyk z Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. Pan Michał opowiadał nam o II wojnie światowej. W trakcie spotkania mogliśmy obejrzeć zdjęcia naszego miasta z tego okresu oraz porównać je ze zdjęciami współczesnej Łomży. Ciężkie to były czasy i bardzo niespokojne. Przed spotkaniem z panem Michałem uczniowie klasy Vc czytali nam książkę pt.: "Asiunia" Joanny Papuzińskiej. Opowiadała ona o małej dziewczynce, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach. Asiunia bardzo uważnie obserwowała świat i starała się jak najwięcej zrozumieć, choć dla małej dziewczynki było to strasznie trudne. Wojna jest zła. Cieszymy się, że mieszkamy w wolnej Polsce.

Nasze prace.

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Świetliczaki z "siódemki"obchodziły go 14 września, w piątek.   "Wszystkie dzieci są zdolne i wszystkie zasługują na to, aby w nie wierzyć, koniec i kropka".

Drugi tydzień pracy świetlicy -- to "Bezpieczeństwo na drogach i ulicach. Swietliczaki poznawały znaki drogowe i zasady zachowania w ruchu drogowym. Gościliśmy w naszej świetlicy panie policjantki, które mówiły nam o " Bezpiecznej drodze do szkoły". Wszystkie swietliczaki będą dbały, aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna. Dziękujemy mamie Olgi za zorganizowanie spotkania.

Świetlica szkolna rozpoczęła pracę 4 września. Pierwszy tydzień upłynął mam pod hasłem "Poznajemy się nawzajem". W trakcie zabaw poznawaliśmy swoje imiona, uczyliśmy się wspólnie bawić i pracować. Omawialiśmy ważne sprawy, czyli zasady zachowania w naszej świetlicy - ABC ŚWIETLICZAKA.

Trzynastego września w „Siódemce” odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV-VIII mieli okazję zagłosować na swoich faworytów. Największe poparcie otrzymała Kinga Wysocka z klasy VIIb. Drugie miejsce zajął Wiktor Modzelewski, a trzecie - Zuzanna Rostkowska, oboje z klasy VIIIc.

Tekst: Zuzanna Rostkowska VIII C

Foto: Małgorzata Rytel