Aktualności

W czwartek 6 grudnia  świetlicę  działającą  pod patronatem TPD odwiedził św. Mikołaj. Zgodnie z legendą, którą poznały dzieci, był on człowiekiem bardzo zamożnym. Zarówno z uwagi na pełnione stanowisko, jak i dlatego, że rodzice pozostawili mu duży majątek w spadku, którym bezinteresownie dzielił się z potrzebującymi. Mikołajki kojarzone są głównie z ofiarowywaniem drobnych prezentów. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta i sponsorów dzieci ze świetlicy też otrzymały słodkości. Mikołajki były niezwykle radosne, kolorowe i pomysłowe. Uczniowie wraz ze swymi opiekunami przygotowali ciekawy program artystyczny w świątecznym klimacie. Były śpiewy, wiersze, zaproszeni uczniowie prezentowali swoje zdolności aktorskie i umiejętności. muzyczne. Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy. A więc wszyscy czekamy teraz na Święta Bożego Narodzenia.!

6 grudnia w naszej szkole za sprawą Samorządu Uczniowskiego odbyły się Mikołajki. Tego dnia do wszystkich klas zawitał Mikołaj wraz z asystentami i koszem pełnym słodyczy. W szkole panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej szkole.

Tekst: Damian Święcica

Zdjęcia: Damian Święcica, Małgorzata Rytel, Magdalena Gołaszewska

Z okazji mikołajek w Siódemce odbył się „nadzwyczajny przegląd Mikołajów”. Przed nadchodzącym okresem świątecznym, a co się z nim wiąże – dniami ciężkiej pracy dla Mikołajów, w hali sportowej trenowano wydolność (Mikołajów 24 grudnia czeka cała noc roznoszenia prezentów), zwinność (przygotowanie do wchodzenia przez komin) oraz sprawność ogólną (potrzebną podczas noszenia wielkiego worka z prezentami, powożenia saniami zaprzężonymi w renifery i innych mikołajowych czynności). Odbyły się również zajęcia z aktorstwa i inne specjalistyczne szkolenia. Po dokonaniu przeglądu można jednoznacznie i bez cienia wątpliwości stwierdzić, że przed tegorocznymi Świętami Mikołaje są przygotowani do pełnienia swych zadań wyśmienicie. Rumiane twarze i smukłe sylwetki są bezsprzecznym tego dowodem. Po kończącym spotkanie apelu Mikołaje w pełni formy i w świetnych humorach powrócili do swoich rejonów pracy.

…a tak na poważnie (a przynajmniej na prawie poważnie) – jak co roku w Siódemce w mikołajki świąteczna muzyka umilała czas przerw, a mikołajowe czapki i inne świąteczne przebrania podkreślały przedświąteczny nastrój. Jak zwykle była świetna zabawa (i na przerwach, i na lekcjach).

Tekst i foto: Kamil Konopka

Sukces Olgi z kl. II c

XXVI Giełda Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej przyniosła Oldze Szlesińskiej ogromny sukces. Wyśpiewała I miejsce piosenką „Jestem kotem”. Wychowawczyni oraz koleżanki i koledzy z klasy II c życzą dalszych sukcesów.

Gratulacje!

III Mikołajkowe Ozdoby Choinkowe Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, przyjaciół i znajomych na wspólny wieczór wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, przeznaczonych na akcję charytatywną „Pola Nadziei” wspierająca podopiecznych z chorobami nowotworowymi. Spotkanie odbędzie się w dniu 12.12.2018 na holu na II piętrze w godz. 17.00 – 20.00. Prosimy o przyniesienie materiałów niezbędnych do wykonania wybranych przez siebie ozdób (np. bombek ze styropianu, wstążeczek, cekinów, kleju oraz innych ozdób do dekoracji.