Aktualności

Prezes Urzędu transportu Kolejowego - Ignacy Góra przed rozpoczęciem wakacji uczula na kwestie bezpieczeństwa związane z podróżowaniem koleją, zachęca również do odwiedzenia strony internetowej www.kolejoweabc.pl. Poniżej list Prezesa UTK do dyrektorów szkół.

list Prezesa UTK

Drodzy i Szanowni,

za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.

Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku” (do przeczytania i pobrania poniżej). Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie rodzice w szybki i łatwy sposób mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

poradnik bezpiecznego wypoczynku

Łomżyńscy policjanci spotkali się z uczniami klas I - III. Podczas pogadanki funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym wakacyjnym wypoczynku. Przypomnieli najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mówili o właściwych zachowaniach podczas pobytu nad wodą oraz w czasie wypraw do lasu. Wspomnieli też o ostrożności w relacjach z obcymi.Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy.

Elżbieta Kozłowska

14 czerwca był kolejnym dniem spędzonym przez uczniów klas 4 – 6 na stadionie. Tym razem licznie wzięliśmy udział w zawodach Sportgeneracji. Akcja o charakterze luźnym i raczej zabawowo – rekreacyjnym przypadła wszystkim do gustu. Po przepracowanym roku szkolnym czas na nieco swobodniejsze zajęcia. Impreza prowadzona przez byłych medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata i Europy: Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego świetnie spełniała takie założenie. Czas spędzony na aktywnym wypoczynku nigdy nie jest stracony. W indywidualnej rywalizacji w biegach na 33m, na 33m przez płotki oraz na 200m aż siedmiokrotnie triumfowali uczniowie Siódemki.