Aktualności

"Przystanek Niepodległość"
 
         Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 9 listopada br. biblioteka szkolna wraz z uczennicami z klasy VIII c uczestniczyła w poranku poetyckim  pod hasłem  "Przystanek Niepodległość" w  Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży.
W programie usłyszeliśmy poezję czytaną przez zaproszonych gości i uczniów " Ekonomika" przeplataną występami szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego. Obejrzeliśmy też wystawę archiwalnych dokumentów i fotografii związanych z 600- leciem miasta Łomży.
 
                                                                                                                 Urszula Bobryk, Bożena Zawadzka
 
Niezwykła lekcja historii.
 
       8 listopada odwiedzili naszą szkołę pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku: pani Urszula Gierasimiuk i pan Łukasz Lubicz-Łapiński. Uczniowie klasy IV c, V b oraz dzieci ze świetlicy szkolnej mogli uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, dotyczącej niepodległości naszego kraju oraz zagrać w gry edukacyjne. Pracownicy IPN przywieźli ze sobą dużo ciekawych materiałów, które pozwolą nam bardziej zgłębić wiedzę dotyczącą Ojców Niepodległości i drogi do wolności Polski. Pani Uli i panu Łukaszowi dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i upominki.
 
                                                                                                      Tekst i zdjęcia - Katarzyna Łebkowska
"Wiolinek" śpiewał dla Niepodległej
 
          W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Szkolny zespół wokalno - instrumentalny "Wiolinek" wyśpiewał naszej kochanej Ojczyźnie gorące życzenia. Na scenie na Starym Rynku w Łomży graliśmy i wspólnie z Łomżanami śpiewaliśmy o barwach narodowych, Łomży, "Siódemce", o wojnie i ułanach. Zrobiliśmy też zdjęcie z Miss Łomży. Od organizatorów festynu otrzymaliśmy kokardy narodowe i pamiątkowe znaczki. Wspólnie świętowaliśmy i cieszylismy się, że możemy żyć w wolnej, niepodległej, wspaniałej Polsce!

,,Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego – książką października

               W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom kl. III i IV oraz dzieciom przebywającym w świetlicy  niezwykle ciepłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który był przyjacielem Armii Andersa. Przebył z nim szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt, by dotrzeć do Włoch. Wojtek wywoływał wiele zamieszania, ale był  źródłem wielkiej radości. Brał udział w bitwie o Monte Cassino, pomagał nosić  ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22 Kompanii  Zaopatrywania Artylerii, w której służył.

"Tydzień dla Niepodległej" klas 1-3
 
Klasy 1-3 rozpoczęły obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości już w poniedziałek 5 listopada 2018 r. Spotkały się tego dnia na apelu, aby wspólnie poznawać znaczenie słowa "niepodległość" na podstawie filmu "Mieszkańcy spod 11", oraz przypomnieć symbole Polski. Klasy losowały tytuły pieśni patriotycznych, których przez cały tydzień  pilnie się uczyły. Cały "Tydzień dla Niepodległej" wypełniony był poznawaniem historii Polski, wykonywaniem kotylionów, wspólnym śpiewaniem.