Aktualności

Dwudziestego drugiego września w galerii Veneda mieszkańcy Łomży mieli okazję uczestniczyć w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Mogli spróbować swoich sił w konkursach z najróżniejszymi nagrodami. Dla najmłodszych przewidziano wiele atrakcji. Uczniowie klas IV B zaśpiewali niemiecką piosenkę „Ein, zwei Polizei”, natomiast klasa VIII C przedstawiła „Czerwonego Kapturka - Rotkäppchen”. Przygotowano wiele ciekawych gier i zabaw.

Tekst: Zuzanna Rostkowska VIII C

Foto: p. Magdalena Białecka, p. Damian Święcica

24 września klasy 5C i 5D wraz z opiekunami: Moniką Raciborską, Małgorzatą Rytel i Katarzyną Kwiatkowską wyruszyły na jesienny rajd. Tym razem wędrowaliśmy w okolicach miejscowości Rybaki. Zmienna pogoda spowodowała, że musieliśmy skrócić zamierzony dystans. Podczas oczekiwania na poprawę pogody czas umilały nam atrakcje w postaci gier i zabaw planszowych w sali kominkowej. Na szczęście nasze doskonałe humory „rozpędziły” deszczowe chmury i mogliśmy brać udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Sportowa rywalizacja mocna zaostrzyła nasze apetyty. W tej sytuacji nie mogło zabraknąć wspólnego posiłku. Zajadaliśmy się grillowanymi kiełbaskami, popijając ciepłą i aromatyczną herbatkę.

15 WRZEŚNIA 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości – porusza serca nauczycieli, którzy czytają ją swoim uczniom i rozmawiają o talentach, drzemiących w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Ogólnopolska Zbiórka Żywności  ,,Kromka chleba dla sąsiada’’

21.09.2018 r. nasze dzieci ze Szkolnego Koła Caritas kolejny raz pokazały swoją wrażliwość i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wzięły udział w  Zbiórce Żywności. Odbywała się ona w sklepie Biedronka, przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zebrana żywność zostanie przekazana  najuboższym dzieciom, osobom bezdomnych i emigrantom naszej diecezji.

Tekst:  I.Sienicka

20 września „Siódemka” gościła na Festynie z okazji Święta Szkoły „Pupile Wety” zorganizowanym przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7.
W uroczystości wzięła udział klasa VD wraz z wychowawcą i rodzicem w roli opiekuna Panią Izabelą Kucisz.

Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji. Oczywiście motywem wiodącym były zwierzęta. Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych gości cieszyło się Mini ZOO, gdzie dzieciaki mogły podziwiać różne okazy zwierząt. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć węże, jaszczurki, pająki, a to nie lada gratka! Najmłodsi goście byli zachwyceni prezentacją i z ogromnym entuzjazmem przyglądali się zwierzętom. Uczniowie mogli także wysłuchać porad swoich starszych kolegów odnośnie pielęgnacji zwierząt.