Aktualności

,,Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego – książką października

               W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom kl. III i IV oraz dzieciom przebywającym w świetlicy  niezwykle ciepłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który był przyjacielem Armii Andersa. Przebył z nim szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt, by dotrzeć do Włoch. Wojtek wywoływał wiele zamieszania, ale był  źródłem wielkiej radości. Brał udział w bitwie o Monte Cassino, pomagał nosić  ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22 Kompanii  Zaopatrywania Artylerii, w której służył.

"Tydzień dla Niepodległej" klas 1-3
 
Klasy 1-3 rozpoczęły obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości już w poniedziałek 5 listopada 2018 r. Spotkały się tego dnia na apelu, aby wspólnie poznawać znaczenie słowa "niepodległość" na podstawie filmu "Mieszkańcy spod 11", oraz przypomnieć symbole Polski. Klasy losowały tytuły pieśni patriotycznych, których przez cały tydzień  pilnie się uczyły. Cały "Tydzień dla Niepodległej" wypełniony był poznawaniem historii Polski, wykonywaniem kotylionów, wspólnym śpiewaniem.

 Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 roku w Naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa 5b pod przewodnictwem p. Urszuli Bobryk i p. Piotra Zduńczyka, przygotowała montaż słowno – muzyczny obrazujący powyższe wydarzenie. Apel stał się doskonałą okazją do refleksji nie tylko nad samym dniem 11 listopada 1918 roku, ale również nad drogą do niezależności państwa polskiego.

Uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. "Rekord dla Niepodległej" zainicjowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy MEN. Jej celem było wspólne zaśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów i nauczycieli przedszkoli i szkół w kraju i za granicą. Akcja rozpoczęła się 09.11.2018 o symbolicznej godzinie 11.11. Oczywiście uczestniczyliśmy w niej także i my. Punktualnie o symbolicznej godzinie 11.11, zebraliśmy sie na hali sportowej, aby odśpiewać hymn Mazurka Dąbrowskiego. To była wyjątkowa chwila, które zostanie w naszych sercach na całe życie!

„Siódemkowe” dziewczyny umieją listy pisać!

 30 października przedstawicielki klasy VIC: Natalia Puławska, Aleksandra Krajza
i Julia Chludzińska pod opieką pani Urszuli Bobryk wzięły udział w uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu  literackiego „List do osoby związanej z Łomżą”, który został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci  w Łomży.

Zadaniem uczniów było napisanie listu do osoby, która jest związana z naszym miastem. Ponadto każdy uczestnik oprócz przygotowania pracy literackiej, miał za zadanie zaprojektować znaczek i kopertę.