Aktualności

Dziewczęta z Siódemki najlepsze w mieście

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły złożona z uczennic klas VII – VIII triumfowała w Mistrzostwach Łomży Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zespół Siódemki zwyciężył pewnie wyprzedzając na podium ekipy Piątki i Dziewiątki. Mistrzowska drużynę stworzyły: Monika Marcińczyk, Dominika Cekała, Amelia Andrychowska, Wiktoria Szewczyk, Kaja Sienkiewicz, Sylwia Nielsen, Emilia Horoszko, Amelia Rytel, Wiktoria Łukasik, Klaudia Szałkowska, Zuzanna Rostkowska, Marta Karwowska. Dziewczęta uzyskały prawo startu w Wojewódzkim Półfinale. Do kolejnego etapu rywalizacji zakwalifikowali się również chłopcy z klas VII – VIII, którzy w Mistrzostwach Łomży zajęli czwarte miejsce.

                                                                                                                                        Tekst : Kamil Konopka

              We wrześniu 2018 klasy IV A, IV B, IV D, IV E oraz VI A uczestniczyły w różnorodnych wyjazdach integracyjnych.

Program wyjazdów był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie pozytywnych relacji.

Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. Klasy pomimo zmęczenia wychodziły z nich naładowane pozytywną energią i w dobrym nastroju.

12-15.10.2018r. - dni wolne od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna pracuje według planu.

,,Asiunia” - książką września

       W ubiegłym miesiącu, wspólnie z Klubem Miłośników Książki, wybraliśmy ,, Asiunię ‘’Joanny Papuzińskiej na książkę miesiąca. Czytaliśmy ją dzieciom przebywającym w świetlicy, jak również uczniom  klas czwartych i piątych.

   Autorka w swojej opowieści ukazuje niezwykłe losy pięcioletniej dziewczynki, która doświadcza okrucieństwa wojny, głodu, nędzy, biedy, utraty domu i najbliższych. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat, stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne…

  Raj pieszy za nami...

   28 września 2018 roku uczniowie klas VId, VIIa, VIIb i VIId wzięli udział w XXVII rajdzie pieszym pod hasłem "3 ważne rocznice".  Rajd został zorganizowany przez łomżyński oddział PTTK . Uczniowie dzielnie pokonali dystans 9 kilometrów trasą       prowadzącą przez malownicze tereny między Czartorią a Nowogrodem. Na zakończenie rajdu organizatorzy przygotowali uczestnikom koncert pieśni patriotycznych. Po koncercie uczniowie mogli upiec kiełbaski na ognisku nad brzegiem Pisy.

                                                                                                                          Tekst : Joanna Zysk