Aktualności

Gość w świetlicy - spotkanie z bibliotekarką

       Świetliczaki gościły panią Bożenkę, która pracuje w szkolnej bibliotece. Dzieci rozmawiały o pracy bibliotekarza oraz o drodze książki do biblioteki. Pani Bożenka zachęcała dzieci do czytania książek prezentując kilka tytułów. Świetliczaki mogły wysłuchać fragmentu książki miesiąca, którą jest książka Anny Czerwińskiej-Rydel pt.:"Listy w butelce". Dziękujemy pani Bożence za miłe i ciekawe spotkanie. 

 "Wiolinek" śpiewał dla Niepodległej

           W 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Szkolny zespół wokalno - instrumentalny "Wiolinek" wyśpiewał naszej kochanej Ojczyźnie gorące życzenia. Na scenie na Starym Rynku w Łomży graliśmy i wspólnie z Łomżanami śpiewaliśmy o barwach narodowych, Łomży, "Siódemce", o wojnie i ułanach. Zrobiliśmy też zdjęcie z Miss Łomży. Od organizatorów festynu otrzymaliśmy kokardy narodowe i pamiątkowe znaczki. Wspólnie świętowaliśmy i cieszyliśmy się, że możemy żyć w wolnej, niepodległej, wspaniałej Polsce!

 

 Niezwykła lekcja historii. 

       8 listopada odwiedzili naszą szkołę pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku: pani Urszula Gierasimiuk i pan Łukasz Lubicz-Łapiński. Uczniowie klasy IV c, V b oraz dzieci ze świetlicy szkolnej mogli uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, dotyczącej niepodległości naszego kraju oraz zagrać w gry edukacyjne. Pracownicy IPN przywieźli ze sobą dużo ciekawych materiałów, które pozwolą nam bardziej zgłębić wiedzę dotyczącą Ojców Niepodległości i drogi do wolności Polski. Pani Uli i panu Łukaszowi dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i upominki.

 

                                                                                                                                               Tekst i zdjęcia - Katarzyna Łebkowska

 "Przystanek Niepodległość"

 Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 9 listopada br. biblioteka szkolna wraz z uczennicami z klasy VIII c uczestniczyła w poranku poetyckim  pod hasłem  "Przystanek Niepodległość" w  Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.

W programie usłyszeliśmy poezję czytaną przez zaproszonych gości i uczniów " Ekonomika" przeplataną występami szkolnego zespołu muzyczno-wokalnego. Obejrzeliśmy też wystawę archiwalnych dokumentów i fotografii związanych z 600- leciem miasta Łomży.

                                                                                                                                     Urszula Bobryk, Bożena Zawadzka 

  

,,Dziadek i niedźwiadek” Ł. Wierzbickiego – książką października

               W ubiegłym miesiącu biblioteka szkolna zaproponowała uczniom kl. III i IV oraz dzieciom przebywającym w świetlicy  niezwykle ciepłą opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który był przyjacielem Armii Andersa. Przebył z nim szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt, by dotrzeć do Włoch. Wojtek wywoływał wiele zamieszania, ale był  źródłem wielkiej radości. Brał udział w bitwie o Monte Cassino, pomagał nosić  ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22 Kompanii  Zaopatrywania Artylerii, w której służył.