Aktualności

U W A G A !

 

Koszt obiadu we wrześniu wynosi:

 (15 dni x 3,50zł)  52,50 zł /koszt surowca/

    

Opłaty przelewem* można dokonać w dniach:

od 6 do 10 września 2018 r.

 

Prosimy o terminowe wpłaty.

 

Informujemy, że wszyscy, którzy złożyli w sekretariacie kartę zgłoszenia do stołówki szkolnej zostali przyjęci.

3 września w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży odbyła się inauguracja roku szkolnego. W uroczystej Mszy św. sprawowanej przez J. Eksc. Ks.Bpa Tadeusza Bronakowskiego, wzięli udział: dyrekcja, nauczyciele i dzieci ze szkół nr 1, 7 i 9, a także władze samorządowe. W swojej homilii ks. biskup zwrócił uwagę na to, że powołani do świętości są nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele i rodzice. Zachęcał do pracy nad sobą, życząc uczniom wytrwałości, a nauczycielom cierpliwości. Dziewczynki z klasy 7a ( Karolina Kosmaczewska ,Wiktoria Bugowska, Weronika Szymańska), przygotowały prośby. Uwzględniły w nich: kierujących naszym miastem, dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz tych, dzięki którym odzyskaliśmy wolność, która jest nam nie tylko dana, ale i zadana. W  procesji z darami przyniesiono oprócz hostii, wina i wody, widokówkę, zegar i plecaki - symbol wysiłku i zdobywania wiedzy. Uczennice: Julka Jastrzębska, Natalia Puławska, Kasia Głębocka i Julia Cieślak, pod przewodnictwem s. Elżbiety Piętki oraz p. Urszuli Wądołkowskiej, śpiewem ubogaciły uroczystość. Słowo Boże czytała p. Katarzyna Jacak. Na końcu liturgii nasz Pasterz poświęcił plecaki i przybory szkolne, a także udzielił nam błogosławieństwa Bożego.

                                                                                                                                               Iwona Sienicka

 

Nowy rok szkolny – nowa rzeczywistość

To, że w pierwszych dniach września rozpoczyna się nowy rok szkolny to żaden „gorący news”, to, że wszyscy po wakacjach są pełni emocji i cieszą się ze spotkania z kolegami – też jest ogólnie znaną sprawą, ale to, co uczniowie i rodzice zobaczyli za plecami witającej uczniów pani Dyrektor Iwony Erynk – Cichowicz jest zupełną nowością. Nowa, piękna sala sportowa cieszy nas wszystkich: tak uczniów, jak i ich rodziców czy nauczycieli. Życzenia, by służyła nam jak najlepiej i by cały rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów na różnych arenach złożyli nam: Pani Poseł na Sejm Bernadeta Krynicka, Pan Prezydent Mariusz Chrzanowski, Ksiądz Prałat Jerzy Abramowicz, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Cezary Kisiel. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za bardzo miłe słowa i życzenia, a od jutra… ruszamy do pracy. Strachu nie ma – jesteśmy w Siódemce. Tak przy okazji (bo z pewnością wszyscy zauważyli rusztowania): wrzesień to ostatni miesiąc większych prac budowlanych, a potem budynek szkoły dorówna wyglądem sali sportowej i powstanie piękny kompleks. Na takie zmiany czekaliśmy.

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie na naszą uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego.

 Wszystkim życzymy udanego nowego roku szkolnego 2018/2019!

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Kochani,

wakacje dobiegły końca, a Wy – mam nadzieję – uśmiechnięci i wypoczęci wracacie do szkół. Niektórzy z Was z niecierpliwością czekają na ponowne spotkanie z kolegami, koleżankami i nauczycielami. Inni pełni obaw, ale też ciekawości i nadziei, na rozpoczęcie nowego etapu w życiu – pierwszego roku nauki lub podjęcia wyzwań w nowej szkole. Mam nadzieję, że dla wszystkich uczniów nadchodzący rok szkolny będzie początkiem fascynującej przygody. Wierzę też, że będzie czasem zdobywania ciekawych doświadczeń, nawiązywania wspaniałych przyjaźni oraz wzbogacania Waszej wiedzy i umiejętności.

  Pamiętajcie proszę, że szkoła to nie tylko lekcje, ale też nauka koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Nie bójcie się myśleć samodzielnie, ani wyrażać własnych opinii i emocji – nie wstydźcie się ich. Szkoła powinna być miejscem budowanym przez całą jej społeczność, na demokratycznych zasadach. Macie w niej prawo do wyrażania własnego zdania i aktywnego działania na rzecz rówieśników.

Polska była inicjatorem i pomysłodawcą Konwencji ONZ o prawach dziecka. To w naszym kraju żył i wspierał dzieci pierwszy nieformalny rzecznik praw dziecka – Janusz Korczak. Jesteśmy więc w sposób szczególny zobowiązani do tego, aby przestrzeganie praw dziecka było w Polsce codziennością – było oczywiste i bezdyskusyjne.

Pomimo że moja misja na stanowisku Rzecznika Praw Dziecka dobiega już końca, nadal będę stał na straży Waszych praw – jako Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Kawaler Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Janusza Korczaka, ale przede wszystkim człowiek, dla którego respektowanie i ochrona praw dziecka są życiowym wyzwaniem. Zawsze możecie liczyć na mnie i na moją pomoc w ważnych dla Was sprawach.

Życzę wszystkim – Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom – samych sukcesów, dni pełnych uśmiechu i radości.

 

                                                                                                           Wasz Rzecznik - Marek Michalak