Aktualności

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży serdecznie zaprasza Rodziców uczniów na uroczystość jubileuszu 60 – lecia szkoły oraz otwarcia sali sportowej,

która odbędzie 15 października 2018r.

To bezprecedensowe wydarzenie jest dla nas niezwykle ważnym punktem kalendarza bieżącego roku szkolnego i nie może odbyć się bez Państwa obecności. Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa podczas uroczystości.

Plan uroczystości otwarcia sali sportowej:

- 9.30 – zbiórka uczestników uroczystości przed szkołą

- 10.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

- 11.30 – rozpoczęcie uroczystości w sali sportowej (z udziałem delegacji klas)

Uwaga!

Informujemy, że w dn. 12.10.2018r. (piątek) w związku z wymianą głównych drzwi wejściowych do szkoły, wszyscy wchodzą na teren budynku wejściem od strony sali gimnastycznej.

W  5 października 2018r. uczniowie klasy 2b wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego, gdzie podpatrywali pracę urzędników samorządowych i oczywiście prezydenta miasta Łomży- Mariusza Chrzanowskiego.

Ile trwa kadencja prezydenta i czy trudno jest sprawować tę funkcję? Czy prezydent lubił chodzić do szkoły? Co prezydent robi w wolnym czasie? – to tylko niektóre z pytań, jakie zadawali prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7. Oprócz spotkania z włodarzem miasta uczniowie z 2b zwiedzili salę ślubów oraz "od wewnątrz" poznawali pracę poszczególnych wydziałów łomżyńskiego magistratu. Ich wizyta odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę programu Ministerstwa Edukacji Narodowej( doradztwo zawodowe).

 

Biblioteka szkolna przygotowała Złotą Listę Bestsellerów. Przyjdź, zobacz, wypożycz!!!  Zapraszamy nie tylko uczniów, ale także nauczycieli i Rodziców.

 

                                                                                            Urszula Bobryk

                                                                                           Bożena Zawadzka

Srebrny medal w Wojewódzkim Półfinale

Drużyna dziewcząt z klas VII – VIII, która wywalczyła tytuł Mistrza Łomży w Sztafetowych Biegach Przełajowych, wystartowała w zawodach Wojewódzkiego Półfinału. Zespół w składzie: Monika Marcińczyk, Dominika Cekała, Amelia Andrychowska, Wiktoria Szewczyk, Kaja Sienkiewicz, Sylwia Nielsen, Emilia Horoszko, Amelia Rytel, Wiktoria Łukasik, Klaudia Szałkowska, Zuzanna Rostkowska, Marta Karwowska, Paulina Macko, Kamila Popkowska, uplasował się na drugim miejscu pewnie kwalifikując się do Finału Wojewódzkiego (awans uzyskało pięć najlepszych ekip), który rozegrany zostanie w Augustowie. Drużyna chłopców zajęła dziewiąte miejsce.

                                                                                                      Tekst : Kamil Konopka