Aktualności

Ileż to razy nauczyciele wychowania fizycznego odpowiadali na pytania: „Proszę Pana/Pani, kiedy wreszcie wejdziemy do naszej hali sportowej???”. Ci rozumujący nieco bardziej perspektywicznie (czytaj: szósto- i siódmoklasiści) pytali z kolei: „Czy na pewno zdążymy poćwiczyć w nowej hali przed zakończeniem nauki w Siódemce???”, a ci podejrzliwi: „Czy da nam Pan/Pani gwarancję, że przed końcem naszej nauki w Siódemce będziemy ćwiczyć w nowej hali???”. Znając terminy prac budowlanych odpowiadaliśmy z radością, ale Uczniom czas bardzo się dłużył i to również świetnie rozumiemy (mamy to samo).

W związku z rozpoczęciem użytkowania nowej hali sportowej w roku szkolnym 2018/2019 dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, zwracają się z prośbą o zabezpieczenie dzieciom właściwego obuwia na zajęcia wf prowadzone w hali.

Wymagania gwarancyjne nowoczesnej nawierzchni sportowej (zaprojektowanej z myślą o dbałości o stawy i ograniczającej niebezpieczeństwo urazów kostno – mięśniowych), którą dysponuje nowa hala, nakazują korzystanie wyłącznie z obuwia na płaskiej podeszwie (bez żadnych, nawet najmniejszych kołków - odpada obuwie typu "śnieżynki") oraz nie pozostawiających odbarwień i zarysowań na podłodze (podeszwy najlepiej w jasnych kolorach). Zdecydowanie najlepszym i najpewniejszym wyborem jest obuwie halowe, tzw. halówki. Rozumiejąc jednak często dość wysoki koszt obuwia tego typu informujemy, że obuwie innego rodzaju spełniające dwa wskazane wcześniej warunki (płaska podeszwa w jasnym kolorze nie zostawiająca smug na podłożu) również będzie odpowiednie na lekcje wf w hali. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę właśnie na te dwa czynniki.

Bardzo często uczniowie, zwłaszcza ci starsi, samodzielnie dokonują zakupów szkolnego wyposażenia. Dla nich właśnie zamieszczamy poniżej przykłady właściwego obuwia do hali.

Czas szybko płynie i przedszkolak rusza do szkoły. Pamiętajmy wyposażyć nowego Ucznia Siódemki w niezbędny zestaw przyborów. Wspólne zakupy szkolne mogą być świetną zabawą. Między regałami w sklepie prosimy nie zapomnieć o następującym zestawie przyborów:

- 2 zeszyty w dwie linie (oj, będzie pisanie…)

- 2 zeszyty w kratkę (oj, będą rachunki…)

- 1 blok rysunkowy (Picasso też pewnie taki miał…)

- 1 blok techniczny - białe kartki, 1 blok techniczny - kolorowe kartki (wykonamy z nich niejedną pracę...)

- Wycinanki (zrobimy z nich te kurpiowskie…)

- Plastelina (ulepimy z niej co tylko wpadnie nam do głowy…)

- Farby plakatowe + 2 pędzle: gruby i cienki (o Picassie już było…)

- Kredki „Bambino” (na pewno nie pomylimy ich z lodami…)

- 2 teczki papierowe (swoje dzieła trzeba gdzieś przechować…)

- Nożyczki (bez nich blok techniczny niewiele znaczy…)

- Klej w sztyfcie (unikamy „brudaska” w tubie…)

- Strój gimnastyczny: biała koszulka i granatowe spodenki lub getry - wszystko w worku (wf – na to czekamy…)

- Obuwie zmienne z gumową podeszwą w podpisanym worku (dbamy o własną higienę i szanujemy pracę innych – zmieniamy obuwie…)

Wszystkie przybory muszą być podpisane (jeśli ktoś jeszcze nie zna liter – żaden problem – rodzice pomogą…). Uściślona informacja dotycząca pozostałych przyborów szkolnych zostanie przekazana przez wychowawców klas.

Kamil Konopka

Piotr Napiórkowski z klasy IVD wygrał Talentiadę podsumowującą cykl treningów tenisowych czwartoklasistów. Drugi był Krzysztof Zambrowski (również IVD), natomiast na trzecim miejscu podium ex aequo uplasowali się Konrad Białecki i Bartek  Krawczyk (obaj IVB). W turnieju wystartowało szesnastu młodych zawodników, którzy w konkurencjach tenisowych i sprawnościowych doskonalili tajniki tej pięknej dyscypliny sportu. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy Talentiady Tenisowej pamiątkowe koszulki. W przyszłym roku w naszej szkole będzie realizowany Narodowy Program Upowszechniania Tenisa Tenis 10, więc szkoleniem tenisowym zostanie objęta dużo większa grupa uczniów.

Aleksandra Durzyńska

Minęło nie wiadomo kiedy… Biała koszula na plecach, świadectwo w rękach i uśmiech na twarzy to niechybne znaki końca roku szkolnego i początku wakacji. W tym roku obyło się bez łez – bo przecież nikt nie kończył szkoły. Drodzy Uczniowie, ruszajcie, tam gdzie tylko Was poniesie. Wypoczywajcie do woli, korzystajcie z każdej chwili wakacji (miną jeszcze szybciej niż rok szkolny) i bezpiecznie wracajcie do szkoły we wrześniu. Po powrocie nie poznacie swojej szkoły. Nowa sala sportowa (a co wewnątrz!), nowa elewacja budynku, nowa zieleń dookoła – to wszystko już po wakacjach. Miłych wakacji i do zobaczenia!

Tekst: Kamil Konopka

foto: Wojciech Zaorski