Klasy 0

Zainspirowani na razie bliskimi podróżami po Łomży i najbliższej okolicy dzieci z grupy 0a i 0b wraz z przewodnikiem - p. Magdaleną Białecką udały się w wirtualną podróż nurtem najdłuższej rzeki w Polsce - Wisły. Po drodze na dłuższy moment  zatrzymały się w naszej stolicy - Warszawie. Tam miały okazję obejrzeć najpierw znane i współcześnie wzniesione budowle naszej stolicy. Potem podziwiały charakterystyczne, ale historycznie ważne zabytki i miejsca Warszawy. Niektórym  małym słuchaczom udało się rozpoznać i podać prawidłowe nazwy polskich królów, ciekawych ludzi, pomników stołecznego miasta. Wraz z biegiem rzeki Wisła dzieci odwiedziły  dawną stolicę Polski, siedzibę królów polskich – Kraków. Posłuchali legendy o szewcu Skubie i smoku wawelskim. Ponadto zapoznali się z charakterystycznymi utworami do słuchania i tańczenia - krakowiaka.

W pierwszy majowy poniedziałek  dzieci z oddziałów przedszkolnych Oa i Ob wspólnie z p. Magdaleną Białecką wybrały się na wirtualny spacer po najważniejszych i przesiąkniętych historią miejscach w Łomży. Podczas wyprawy dzieci poznawały dzieje naszego miasta, ciekawe i godne obejrzenia (przynajmniej na zdjęciu, pocztówce i albumie - pogoda nie pozwalała na wycieczkę) zabytki i miejsca pamięci. Wszyscy mieli okazję przypomnieć lub zapoznać się z zasłużonymi i znanymi łomżanami. Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały kilku legend o Łomży (herbie miasta, nazwie rzeki Narew, górze królowej Bony).

Mały uczeń wie, że książka dużo opowie - dzieci z oddziału przedszkolnego Oa uczestniczyły w zajęciach promujących czytelnictwo przeprowadzonych w naszej bibliotece szkolnej. Z wielką uwagą i zaangażowaniem przysłuchiwały się opowieściom p. U. Bobryk, która wprowadziła wszystkich zebranych w świat baśni i bajki. Na zakończenie spotkania dzieci po raz pierwszy miały okazję wypożyczyć książeczkę lub książeczki do czytania bądź oglądania. Niektóre dzieci na moment stały się małymi pisarzami, ilustratorami pierwszych książeczek dla dzieci.

Małgorzata Surowik

30 marca dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych Oa i Ob reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Recytatorskim „Rymy wspaniałe, mądre, śmieszne, niebywałe”, który odbył się Szkole Podstawowej nr 4 w Łomży. Tym razem nie udało się zdobyć żadnego, zaszczytnego miejsca na podium. Dzieci otrzymały tylko dyplomy, ale sam udział w konkursie był okazją do pokonania tremy, poznania nowych kolegów i koleżanek. Uczestnikom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do brania udziału w różnego rodzaju konkursach.

Małgorzata Surowik

21 marca wszystkie dzieci wyszły na spotkanie Pani Wiosny.  Z hasłem „Nowalijki dają witaminki” na zielono witały wiosnę. Najpierw wspólnie przygotowały zielono-czerwone kanapki, by potem na przyniesionych przez siebie kocykach zjeść je przy rytmach piosenki o wiośnie. Przedszkolacy nie zapomnieli o wykonaniu „portretów” nowalijek, które stanowiły doskonałą ozdobę sal i holu oddziału przedszkolnego i przypominały o zasadach zdrowego odżywiania.