aktualności 2015/2016

Przegoń nudę…

Słowo "nuda" na pewno nie istnieje w Twoim wakacyjnym słowniku, ale w pochmurne dni możesz sięgnąć po lekturę. Książka to również wielka przygoda - miłego czytania.

 

Zajrzyj dalej i sprawdź, co warto przeczytać w te wakacje.

 

 

Przydział uczniów do klas 0 i I na rok szkolny 2016/2017

 

 zobacz lub pobierz listę

Za nami 10 miesięcy wytężonej pracy...

Nadszedł wreszcie upragniony początek wakacji. Świadectwa - te z paskiem i te bez niego - odebrane i witajcie góry, lasy, rzeki, plaże, rowery, rolki, płetwy. Do szkoły wrócimy za dwa miesiące. Podczas uroczystości zakończenia roku, poza rozdaniem świadectw, nagrodziliśmy naszych najlepszych absolwentów.

Program naszej wycieczki był bardzo bogaty.

Najpierw przejechaliśmy do Torunia. Tam razem z panią przewodniczką zwiedziliśmy Starówkę i Katedrę. byliśmy też na największych lodach w Polsce. Po pożegnaniu z panią przewodnik, ruszyliśmy do Orbitarium, gdzie przeprowadzaliśmy różne doświadczenia dotyczące kosmosu. Potem poszliśmy do planetarium na seans dotyczący życia Mikołaja Kopernika. Przejechaliśmy do pięknego hotelu w Kobylnikach, w którym spędziliśmy noc. Na drugi dzień pojechaliśmy do Gniezna. Słuchaliśmy ciekawych legend opowiadanych przez przewodnika i zwiedziliśmy katedrę. Ostatnim punktem naszej wycieczki był Biskupin. Oglądaliśmy tam stare naczynia i domy. Przewodnik opowiadał nam o tej starej osadzie, a następnie odbyliśmy lekcję lepienia z gliny. Każdy z nas własnoręcznie ulepił swoje naczynie, z którym wrócił do domu. Było bardzo fajnie, szkoda, że tak krótko.

Szymon Konopka (klasa IIIB)

Koniec roku szkolnego to moment, gdy uczniowie wracają do domu ze świadectwami, dyplomami i książkami. Ale nie tylko… to czas podsumowań artystycznych umiejętności uczniów.

W Centrum Kultury odbył się koncert z cyklu Family Music Dinner podsumowujący rok szkolny 2015/16 w Korzennym Warsztacie Muzyki. W koncercie wystąpili m.in. obecni uczniowie SP7 i nasi absolwenci. Artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne i instrumentalne. Gratulujemy!