aktualności 2015/2016

II grupa klasy VC na lekcjach języka angielskiego od kilku miesięcy przygotowywała projekt, którego efektem jest nagranie audiobooka w wersji polskiej i angielskiej.

Prace rozpoczęliśmy od wybrania tytułu książki. Zaproponowana przez panią Magdalenę Gołaszewską – nauczycielkę języka angielskiego bajka "Little Red Riding Hood" – „Czerwony Kapturek” okazała się strzałem w dziesiątkę. Jest to popularna, lubiana i powszechnie znana lektura, tak więc zrozumienie jej angielskiej wersji nie powinno sprawić nikomu trudności. Następnie przydzieliliśmy role oraz wielokrotnie ćwiczyliśmy czytanie zarówno w szkole jak i w domach.

W samej końcówce maja odbył się w naszej szkole profilaktyczny konkurs plastyczny z edukacji antytytoniowej dla poszczególnych ciągów klas IV,V,VI.

Konkurs był podsumowaniem pracy profilaktycznej w ramach realizacji programu profilaktyczno - edukacyjnego "Otwarta Szkoła" 2016r. Organizatorem konkursu była Katarzyna Szmitko – nauczyciel sztuki przy współpracy z pedagog szkolną E. Kozłowską. Sponsorem nagród był Urząd Miasta - Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia.

Okazuje się, że zimowy karmnik dla ptaków może pełnić inne funkcje.

Od kilku miesięcy właśnie karmnik umiejscowiony na parapecie sali nr 33 stał się budką lęgową dla dzikich gołębi. Ptaki nic sobie nie robiły z obecności uczniów tuż za szybą (a podobno dzieci to naród niezwykle rozwrzeszczany :-). Najpierw pojawiły się jajka, a niedługo potem dwa młode gołębie. Jeden z nich już opuścił szkolny parapet, a drugi jest już chyba gotów do odlotu. Do widzenia - IIIc życzy miłych wakacji.

W akcji "Pobiegajmy razem" zorganizowanej w ramach Dni Sportu wzięło udział 540 osób!

Frekwencja okazała się nieco wyższa niż w ubiegłym roku zarówno wśród uczniów, jak i rodziców, czy nauczycieli. Jakikolwiek komentarz jest zbędny - wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej. Dziękujemy gorąco wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali się na udział w naszej akcji - właśnie tak, wspólnie, chcielibyśmy budować szacunek dla starszych pokoleń, przywiązanie do rodziny, czy szkoły. Szczególnie gorące podziękowania kierujemy do babci Kuby i Maksa Trawińskich, która pokazała wszystkim, że młodość nie jest zapisana w dowodzie osobistym, ale w sercu każdego z nas. Brawa dla wszystkich biegaczy! Do zobaczenia za rok!

W SP 7 trwa sezon wycieczkowy… 

Na początku czerwca odwiedziliśmy dwie przepiękne miejscowości: Toruń i Biskupin. Toruń przywitał nas słońcem. Spacerując po uliczkach tego miasta, zachwycaliśmy się zabytkami grodu nad Wisłą. Przewodniczka przebrana w stój średniowiecznej mieszczki oprowadziła nas po najciekawszych zakątkach Starego Miasta. Dowiedzieliśmy się, dlaczego toruński ratusz posiada cztery wieże i 365 okien, dlaczego jedna z wież w murze obronnym jest krzywa, dlaczego żaby ozdabiają główną fontannę Torunia, a złoty osiołek kojarzony jest z wyrafinowanym karaniem nieuczciwych ludzi.