aktualności 2015/2016

Piłkarska ekipa chłopców z Siódemki w II rundzie Wojewódzkiego Półfinału.

Po zdobyciu Mistrzostwa Łomży w mini piłce nożnej reprezentacja chłopców z Siódemki rywalizowała w pierwszej rundzie turnieju Wojewódzkiego Półfinału, który odbył się na naszym boisku. Nasi zawodnicy nie mieli sobie równych wygrywając pewnie ze wszystkimi rywalami. Na początek Siódemka pokonała ekipę łomżyńskiej Dziesiątki 3:0, następnie SP1 z Grajewa 7:1, a w ostatnim swoim meczu rozprawiła się z SP Ptaki 6:0.

Mistrzostwa Miasta rozegrano na boisku Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących.W zmaganiach wzięły udział reprezentacje wszystkich łomżyńskich szkół. W klasyfikacji drużynowej Siódemka zwyciężyła z ogromną przewaga nad pozostałymi szkołami.

Mistrzostwo Łomży szkół podstawowych w mini piłce nożnej zdobyli chłopcy z Siódemki. W analogicznym turnieju dziewcząt reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na 4 miejscu.

W rywalizacji chłopców uczestniczyły wszystkie szkoły z Łomży, natomiast w gronie dziewcząt o prymat w mieście walczyły drużyny z pięciu szkół. Triumf w Mistrzostwach Łomży pozwolił chłopcom zakwalifikować się do pierwszej rundy Wojewódzkiego Półfinału.

Funkcjonariuszki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży odwiedziły dzieci z klas 1 - 3. 
Panie Policjantki przypomniały uczniom łomżyńskiej Siódemki podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówiły o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym, a także wyświetliły najmłodszym film o tym, jak kierowca widzi pieszego, który idzie drogą mając na sobie elementy odblaskowe. Policjantki tłumaczyły także jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Nowy rok szkolny w Siódemce rozpoczyna się z rekordową liczbą uczniów klas pierwszych (7 klas). Pierwszaków witamy z radością.

Pamiętajcie - SZKOŁA TO NIC STRASZNEGO. Od jutra czas na nowe obowiązki i nowe znajomości (czy już ustaliliście z kim będziecie siedzieć w ławce ;-) ? Tak naprawdę na początku szkolnej przygody wystarczy wiedzieć kilka rzeczy.