aktualności 2015/2016

Osiem najlepszych na Podlasiu czwórbojowych reprezentacji wzięło udział w Wojewódzkim Finale tej konkurencji.

Zawody rozegrano na stadionie zwierzynieckim w Białymstoku. Kwalifikację do rywalizacji uzyskały tylko najlepsze zespoły, wyłonione drogą rozegranych wcześniej Wojewódzkich Półfinałów i Mistrzostw Miast. w tym gronie znalazła się nasza reprezentacja. Mimo osłabienia kadrowego względem poprzednich zawodów, chłopcy spisali się wspaniale. Srebrny medal przez nich zdobyty to najlepszy wynik Siódemki w czwórboju chłopców od wielu lat. Srebrna reprezentacja Siódemki to: Wiktor Świderski, Mateusz Lewko, Michał Barcicki, Wiktor Jadczak, Konstanty Jurzyk, Sebastian Rycerz. Wielkie gratulacje!

Caritas Diecezji Łomżyńskiej przeprowadziła WAKACYJNĄ ZBIÓRKĘ  ŻYWNOŚCI w kilkunastu marketach na terenie miasta Łomża.

Nasze Szkolne Koło Caritas pod opieką p. Iwony Sienickiej, we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży, przeprowadziły tę akcję w sklepie Mila przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego. Podarowane produkty spożywcze będą wykorzystane w czasie letniego wypoczynku dzieci w Ptakach k. Nowogrodu. Nasi uczniowie byli szczęśliwi, że mogą w ten sposób uczynić tyle dobra.

Coś dla ucha, coś dla oka i coś dla duszy - każdy mógł znaleźć coś dla siebie podczas Festiwalu Talentów w Dzień Dziecka w Siódemce. 

Brakowało chyba tylko, by ktoś coś ugotował (choć cukierki były ;-). Prawdziwa zmysłowa kakofonia zapanowała tego dnia w naszej szkole. Były popisy gry na saksofonie, perkusji, mistrzowskie występy wokalne, taneczne, gimnastyczne i pokaz mażoretki. Malarski kunszt zaprezentował Filip Nitkowski. I to właśnie on, wspólnie z Urszula Sulkowską (wykonała piosenkę z filmu "Król Lew"), zostali zwycięzcami plebiscytu. Gratulujemy Filipowi i Uli, a także wszystkim pozostałym uczestnikom Festiwalu, odwagi i mistrzostwa w swojej dziedzinie.

Kolejny raz drugoklasiści wzięli udział w międzyszkolnej rywalizacji ortograficzno – sportowej.

Szkoła Podstawowa nr 5 od wielu lat organizuje bowiem turniej pt. „Ortografia na sportowo” dla klas drugich, zwany Ortofrajdą. W ubiegłym roku nasza drużyna zajęła I miejsce przed SP10 (II miejsce) i SP5 (III miejsce). Po pełnych emocji zmaganiach znów odnieśliśmy zwycięstwo, zajmując I miejsce, wyprzedzając SP10 i SP5. Naszą „złota” drużynę tworzą: Jakub Firmuga (IIA), Jakub Lis (IIA), Jakub Żołnierowicz (IIA), Katarzyna Głębocka (IIB), Kacper Piórkowski (IIB). Zawodnikiem rezerwowym był Mateusz Sendrowski (IIA). Wspierali nas dzielni kibice: uczniowie i rodzice z klas IIA i IIB.  Gratulujemy!

Świetną skuteczność zademonstrowali reprezentanci naszej szkoły podczas Mistrzostwa Łomży rozegranych w ramach Podlaskich Igrzysk w Lekkiej Atletyce.

W rywalizacji wzięła udział dziesiątka uczniów Siódemki (4 dziewczęta i 5 chłopców). Dziewięcioro z nich uzyskało awans do Półfinału Wojewódzkiego. Większość uczyniła to w dwóch konkurencjach. Poniżej nazwiska naszych reprezentantów oraz konkurencje, w których wystartują w Półfinale Wojewódzkim.