aktualności 2015/2016

Reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszej szkoły triumfowały w rywalizacji sztafet (12x200m) podczas zawodów SportGeneracja rozegranych na łomżyńskim stadionie miejskim.

W ramach zawodów zorganizowanych przez fundację Wychowanie przez Sport odbyła się indywidualna rywalizacja w biegach na 33m, 33m przez płotki i 200m oraz zmagania zespołowe w biegach rozstawnych 12x200m. Reprezentację szkoły tworzyło czterech uczniów z klas czwartych, czterech z klas piątych i czterech z klas szóstych.

Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Łomży obchodziło jubileusz 10-lecia nadania imienia Noblistów Polskich. Była to okazja do świętowania i wręczenia nagród najlepszym uczniom w poszczególnych dziedzinach - "Alfredów 2016".

W związku z jubileuszem zorganizowano w PG1 konkurs literacki, do udziału którego zaproszono uczniów szkół podstawowych. W dniu święta PG1 miało miejsce podsumowanie tegoż konkursu. Uczniowie zmierzyli się z ciekawymi tematami, których hasło przewodnie brzmiało: „Piórem przyszłego Noblisty napisane".

4 maja 2016 roku odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

Przystąpiło do niego dziewięcioro uczestników. Wszystkich oceniało jury w składzie: p. Elżbieta Filipek, p. wicedyrektor  Iwona Erynk–Cichowicz, p. wicedyrektor Urszula Wieczorek. Przyznając punkty w skali 0-3, brano pod uwagę: muzykalność, rytmiczność, dykcję, wyraz artystyczny. Laureaci Szkolnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej z rąk pań wicedyrektorek otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po występie wokalistów swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali uczniowie klasy I A. Pod kierunkiem p. Ewy Budryk nauczyli widzów festiwalu piosenki „Zaczarowany klucz”. Przekaz muzyczny był wzmocniony prezentacją multimedialną. 

Przełom kwietnia i maja był w naszej szkole okresem, w którym wyjątkowo wyraźnie pokazaliśmy przywiązanie i szacunek do naszych barw narodowych.

Wszyscy uczniowie (od maleńkiego pierwszaka – do prawie dorosłego szóstoklasisty) uczestniczyli co najmniej w kilku patriotycznych wydarzeniach (ozdabianie szkoły, prace plastyczne, apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czy biało czerwony strój). Ukoronowaniem tego „biało czerwonego okresu” był happening pod hasłem „Kochamy i szanujemy barwy narodowe”.

Uczniowie naszej szkoły uczcili 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

„Ostatnia wola i testament gasnącej Ojczyzny” na 14 miesięcy wyznaczyła reguły demokracji panujące w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Potem na długie lata Polska zniknęła z mapy Europy. Dziś Polacy uroczyście obchodzą 3 maja. Odbywają się państwowe uroczystości, a zwykli obywatele wieszają flagi na swoich domach by oddać hołd autorom Konstytucji i samemu dokumentowi. uczniowie Siódemki również zasygnalizowali swoją pamięć o bardzo ważnej dacie w historii naszego kraju. Klasa Va pod przewodnictwem wychowawcy – p. Anety Biedrzyckiej i przy wsparciu chóru kierowanego przez p. Katarzynę Szmitko, pokazała swoje przedstawienie. Obejrzeliśmy je z uwagą. Dziękujemy.