aktualności 2015/2016

Kiedy jedno serce troszczy się o drugie, zawsze wtedy dzieje się cud.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas podjęły konkretny trud troski o drugiego człowieka. Włączyły się w ogólnopolską akcję ,,Kilometry Dobra”, zorganizowaną przez Polski Instytut Filantropii. Opiekunowie Koła - p. Iwona Sienicka i p. Małgorzata Górska wraz ze swoimi uczniami, przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy świętej, zbierali do puszek drobne datki. Pieniądze w wysokości 1225zł., zostaną przeznaczone na dokończenie budowy kuchni i stołówki w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas dla dzieci i młodzieży w Ptakach koło Nowogrodu. Nasze dzieci już od kilku lat korzystają z tego ośrodka. Nie tylko wypoczywają, ale także pogłębiają swoją wiarę, aby jako wolontariusze służyć innym.

Od marca w szkole realizowane są różnorodne zajęcia dla uczniów klas I-VI w ramach  programu profilaktyczno - edukacyjnego "Otwarta szkoła 2016r."

Każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Odbywają się zajęcia profilaktyczno - edukacyjne, opiekuńczo - wychowawcze, dydaktyczno - wyrównawcze o charakterze informatyczno - matematycznym, z języka angielskiego, koła matematycznego, konkursy, ponadto  muzyczne, teatralno – wokalne (indywidualne i grupowe),  nauka gry na instrumentach szkolnych (flety proste, dzwonki chromatyczne, metalofon, instrumenty perkusyjne niemetodyczne), w tym indywidualna nauka gry na fortepianie, zajęcia zespołu instrumentalnego. W klasach I - III prowadzone są warsztaty plastyczne, konkursy z edukacji antytytoniowej, a także ciekawe apele. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów na dodatkowe zajęcia. Bliższych informacji udziela pedagog szkolny.

Tekst i foto: Elżbieta Kozłowska

03.04.2016 r. uczniowie SKC ze SP nr 7 w Łomży pod opieką p. M. Górskiej i p. Iwony Sienickiej wzięli aktywny udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji Niedzieli Miłosierdzia  - Patronalnego Święta Caritas w parafii Miłosierdzia Bożego.

Tego dnia w procesji z darami złożone zostały skarbonki z jałmużną wielkopostną. Wszystkie środki, zebrane w tej ogólnopolskiej akcji Caritas przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację dzieci i osób starszych.

Jeśli jesteś uczniem klasy II, umiesz ładnie czytać, to chętnie powitamy Cię w konkursie "Super Czytelnik".

 Zgłoś się do swojej wychowawczyni. Etap klasowy musi odbyć się do 29 kwietnia. Do kolejnej fazy konkursu przejdą  2 - 3 osoby z każdej klasy. Nauczyciel uczący wybiera tekst z literatury dziecięcej, podręczników i określa jego długość. Celem konkursu  jest kształtowanie umiejętność pięknego czytania i rozumienia tekstu. Więc książki w dłoń i czytajcie!

Kuba Trawiński (N@sza Siódemka, kl. Va)

Uczniowie klas III-VI uczestniczyli w spotkaniu z policjantką mł. asp. M. Bańkowską. 

Spotkanie dotyczyło zagrożeń związanych z siecią oraz o konsekwencjach niewłaściwego korzystania z internetu, a także o odpowiedzialności każdego użytkownika za swoje działania zarówno w sieci, jak i w życiu szkolnym (poruszona została również kwestia zachowania i prawidłowego funkcjonowania w szkole). Uczniowie obejrzeli również film „3…2…1….Internet”.