aktualności 2015/2016

7 kwietnia odbył się Finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego Klas Drugich.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego oraz wyłonienie „Mistrzów Ortografii”. Zwycięzcom zaś dostarczenie satysfakcji i radości  z odniesionego sukcesu.  Innym ważnym celem było popularyzowanie  konkursu wśród drugoklasistów jako jednej z form rozwijania  zainteresowań i uzdolnień uczniów. Konkurs składał się z dwóch etapów.

W konkursie plastycznym pt. "Zawody naszych przodków" organizowanym przez SODMiDN w Łomży wzięło udział około 300 osób z SP7.

Do finału zakwalifikowano zgodnie z regulaminem jedynie dziesięć prac. Jury przyznało uczniom naszej szkoły nagrodę i wyróżnienie. Filip Nitkowski z klasy 4b zdobył 2. miejsce, zaś Ewa Męczkowska otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Szczegóły wydarzenia na stronie: http://www.lcre-lomza.webd.pl/sodmidn.webd.pl/

W MDK-DŚT w Łomży  odbyły się miejskie eliminacje konkursu recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”

Wzięło w nich udział ośmioro uczniów Siódemki: Magdalena Głębocka, Ada Bagińska, Natalia Puławska, Gabriela Chojnowska, Julia Rupacz i ja (Urszula Sulkowska). Chociaż wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale,  jury w składzie:  Elżbieta Piasecka – Chamryk, Joanna Zalewska, Szymon Sinoff, Bernard Karwowski i Magda Sinoff  zdecydowało, że w tegorocznej edycji konkursu w kategorii klas I - III pierwsze miejsce zajęła Maria Magdalena Fidura z SP 10, drugie - Kacper Kozikowski z SP4, trzecie - Gabriela Chojnowska z SP7 ex aequo z Janem Filipkowskim z SP5.

10 kwietnia 2016r. w ponad 100 punktach w całym regionie można było  spotkać wolontariuszy Fundacji „Pomóż Im”, którzy  zbierali datki w ramach szóstej już „Żonkilowej kwesty”, będącej elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”.

Jak co roku nad jej regionalnym przebiegiem czuwa Fundacja prowadząca jedyne w regionie Domowe Hospicjum dla Dzieci. Wolontariusze z naszej szkoły byli w tym dniu obecni w galerii Veneda w Łomży. Kampanię  rozpoczęliśmy   już w październiku 2015 r. Zostały wówczas posadzone cebulki żonkili.

Z udziałem reprezentacji dziewcząt i chłopców odbyły się Wojewódzkie Finały Sztafetowych Biegów Przełajowych.

Rywalizacja odbyła się na wymagającej trasie w Augustowie. Biegi brzegiem Jeziora białego rozegrano z udziałem 40 najlepszych szkolnych reprezentacji z Podlasia, wyłonionych drogą rozegranych wcześniej mistrzostw miast, gmin oraz wojewódzkich półfinałów. Dziewczęta zajęły 11 miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na 10 pozycji. Gratulujemy.