aktualności 2015/2016

Uczniowie naszej szkoły odbyli wizytę w Publicznym Gimnazjum nr 6.

Jak powszechnie wiadomo co roku spora część uczniów naszej szkoły decyduje się kontynuować swoja edukacje w PG 6. Z tego też względu postanowiliśmy ułatwić im zapoznanie się ze swoja ewentualna nowa szkoła. Chłopcy i dziewczęta z Siódemki gościli w Gimnazjum nr 6 podczas Dnia Otwartej Szkoły. Uczniowie odwiedzili pracownie, salę gimnastyczną, czy aulę. Uczestniczyli również w zajęciach z historii, chemii, biologii, fizyki i pierwszej pomocy. Mieli też okazję porozmawiać z uczniami gimnazjum, a także obejrzeć etiudę „Czarodziej” w wykonaniu istniejącego przy PG6 Teatru Maskarnia. 

8 kwietnia wśród uczniów klas I - III odbył się indywidualny maraton godzinnego czytania swojej ulubionej książki.

Podczas wybranej godziny lekcyjnej wszyscy uczniowie klas młodszych przenieśli się w świat bajki, baśni, fantazji. Na chwile odłożyli na bok dodawanie, odejmowanie, czy opisywanie warstw roślinności w lesie i oddali niczym nie skrępowanej lekturze. Julian Tuwim, Jan Brzechwa, czy Maria Konopnicka to tylko niektórzy autorzy, którzy "porwali" uczniów na godzinę.

Z sukcesami z Wojewódzkiego Półfinału Sztafetowych Biegów Przełajowych 10x800m powróciły obie nasze reprezentacje.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, wywalczyli na trasie w Nowogrodzie brązowy medal. Ogółem w półfinałowych zmaganiach wzięło udział 49 najlepszych szkolnych z terenu byłego województwa łomżyńskiego, ekip wyłonionych drogą rozegranych wcześniej Mistrzostw Miast i Mistrzostw Gmin. Zawody w Nowogrodzie były eliminacją do Wojewódzkiego Finału. Awans do tej imprezy przysługiwał najlepszym pięciu zespołom, a zatem obie nasze drużyny uzyskały kwalifikację. Finał Wojewódzki z udziałem najlepszych ekip z całego Podlasia odbędzie się w Przewięzi nieopodal Augustowa 9 kwietnia. Dziewczętom i chłopcom z Siódemki życzymy powodzenia!

Trzy tygodnie trwały sesje fotograficzne konkursu „Uwaga Miny!” Wreszcie mamy wyniki. Po przeanalizowaniu ponad 150 zdjęć jury konkursu w składzie: Kamil Konopka, Jakub Trawiński, Jakub Groszek, Jakub Rogiński oraz Urszula Sulkowska zdecydowało o przyznaniu dziewięciu wyróżnień. Otrzymali je: Amelia Andrychowska (5c), Paweł Jacak (2f), Bartek Krawczyk (2b), Paweł Plona (6b), Amadeusz Szeligowski (5a), Igor Szymański (5c), Michał Szyszko (5c) oraz Kacper Święcki (5b). Najlepszym saperem Siódemki został Igor Paduch (5c), który otrzymał główną nagrodę(projekt okładki czasopisma ze swoją miną). Było bombowo, było śmiesznie, było wesoło. Zapraszamy za rok.

 N@sza Siódemka

Kolejna edycja recytatorskiego konkursu "Baje, bajki, bajeczki..." za nami.

Od godz. 17.00 wszyscy uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami byli podekscytowani. Gdy na scenę wkroczyło jury w składzie: p. Katarzyna Szmitko - przewodnicząca, p. Elżbieta Kozłowska, p. Urszula Przesław i ja (Urszula Sulkowska), rozpoczęło się bajanie. Można było usłyszeć wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Danuty Wawiłow. Wszyscy pięknie recytowali wybrane przez siebie  utwory. Gdy uczniowie skończyli swe prezentacje, jury udało się na obrady. Zgromadzeni ze zdenerwowaniem czekali na werdykt: 1 miejsce zdobyła Natalia Puławska z klasy IIIc, która wykonała wiersz Michała Daniela Mordowskiego "Kurczak atleta".