aktualności 2015/2016

Skoro wakacje i letni odpoczynek, to można się również pokusić o podsumowanie drugiego semestru zakończonego roku szkolnego.

Oto najważniejsze dane liczbowe dotyczące sukcesów uczniów z klas IV - VI .

  • Frekwencja: 92,4%
  • Klasy z najlepszą frekwencją: IVA (95,5%), IVB (95,5%), IVC (94,9%)
  • Liczba ocen z zachowania: wzorowe – 76, bardzo dobre – 127, dobre – 74, poprawne – 36, nieodpowiednie – 6, naganne – 0
  • Średnia ocen szkoły: 4,41

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odbył się apel pod tytułem „Wakacje, znów będą wakacje”.

Zgromadzonym uczniom przypomniane zostały zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Ponadto zaprezentowano sposoby zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania się. Montaż słowno – muzyczny przygotowały panie Małgorzata Cholewicka i Małgorzata Surowik. przy współudziale uczniów klas IIIE i IIID. Apel wzbogacony został kolorową scenografią, prezentacja multimedialną i rekwizytami przyniesionymi przez uczniów klas IIIC i IIID.

Nasza piłkarska reprezentacja jest już niemal pewna awansu do pucharowej fazy Mistrzostw Europy. Podopiecznych Adama Nawałki czeka jednak jeszcze jedna potyczka w grupie C. We wtorek zmierzymy się z Ukrainą.

Uczniów Siódemki (podobnie jak przed poprzednim meczem z Niemcami) zapraszamy do okazania swego wsparcia dla piłkarskiej kadry. We wtorek od rana malujemy twarze na biało czerwono – można tego dokonać u pana Kamila Konopki (pokój nauczycieli wf lub sala nr 53). Biało czerwony makijaż jest całkowicie bezpłatny (miłości kibica również nie przeliczymy na pieniądze). Kto wygra mecz?! Polska!

Kamil Konopka

Ciężka praca i szacunek do innych to wartości, na które szczególną uwagę zwracało przedstawienie klas IIIB i IIA „Szewczyk Dratewka”.

Obie panie reżyser (Irena Dardzińska i Elżbieta Filipek) miały do dyspozycji potężną rzeszę aktorów (ok. 50 osób!), stąd też pojawił się niespotykany chyba nawet w Hollywood problem z tym, jak obsadzić wszystkich. Problemy rodzą pomysły, więc po raz kolejny na siódemkowej scenie teatralnej mieliśmy do czynienia z nowatorstwem. Aby na scenie mogli zaprezentować się praktycznie wszyscy aktorzy, panie reżyser zastosowały manewr obsadzenia w roli jednej postaci wielu uczniów. Dodatkowym walorem takiego rozwiązania było zmuszenie widza do większego skupienia uwagi na wydarzeniach na scenie.

W czerwcu gościliśmy p. Agnieszkę Zielewicz z galerii 6na9  w świetlicy środowiskowej działającej  pod patronatem TPD Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży, gdzie uczestnicy podczas warsztatów zapoznali się z życiem pszczół i ich rolą dla środowiska naturalnego. Dzieci własnoręcznie wykonały świece z wosku pszczelego i spróbowały miodu. Ważnym elementem spotkania było poznanie właściwego zachowania i zasad bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołami. Dziękujemy galerii 6na9 za przydatne informacje.