Prima Aprilis – pierwszy dzień kwietnia w wielu krajach polegający na robieniu żartów i psikusów. Ponieważ tak się nietypowo w tym roku złożyło, że nie będziemy mogli pożartować z siebie w szkole, gdyż udamy się na zasłużony odpoczynek (to pierwszy żart w tym artykule, a będzie ich więcej…), to spróbujmy zrobić to nieco wcześniej. A choćby nawet tu i teraz. Kto w szkole śmieszy bardziej niż… Uczniowie? Kto, jeśli nie oni, jest w stanie w jednej chwili rozbawić do rozpuku kolegów lub nauczycieli. Większym powodem do śmiechu w szkole jest chyba tylko fakt odwołania lekcji matematyki albo języka polskiego (to żart nr 2, więcej nie będę liczył). Czasem człowieka wręcz ogarnia smutek z uwagi na fakt, że uczniowski dowcip trafia do bardzo ograniczonego grona słuchaczy (uczniowie i nauczyciel z jednej klasy, grupka uczniów na holu czy wręcz pojedynczy nauczyciel). Ponieważ śmiech to zdrowie, a zdrowia w naszej szkole nie chcemy szczędzić nikomu, dziś podzielimy się tym skarbem ze wszystkimi czytelnikami.
W sobotę 24 marca w naszej szkole już po raz szósty odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich „Dyktando 2018”. Wzięły w nim udział dwuosobowe reprezentacje wszystkich łomżyńskich szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs wpisuje się w kalendarz obchodów 600-lecia Łomży, dlatego też tekst przygotowany przez wicedyrektor OKE p. Grażynę Klimuszko, był ściśle związany z naszym miastem. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Iwona Erynk- Cichowicz, która życzyła wszystkim powodzenia. Piszącym dyktando uczniom towarzyszyli dorośli: poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bernadeta Krynicka, przewodniczący konkursowej komisji Maciej Listowski z Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji, nauczyciel SP7 Kamil Konopka i mama jednej z uczestniczek konkursu Ewa Kłapeć-Kalinowska.
W ramach języka polskiego odbył się cykl lekcji poświęconych komiksowi „Kajko i Kokosz. Szkoła latania". Spotkanie z książką zaowocowało kreatywnymi pracami uczniów klas: IVB, IVC i IVD. Zadaniem dzieci było stworzenie grodu według własnego pomysłu, bazując na informacjach zaczerpniętych z lektury. Niektórzy uczniowie podzielili się swoimi refleksjami na temat przeprowadzonych zajęć. Oto one:
Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej.
Jean-Paul Sartre
Pierwszy Dzień Wiosny to niewątpliwie jeden z najmilszych momentów w całym roku. Wszystko zaczyna budzić się do życia, wszyscy z optymizmem patrzymy na świat. W związku z tym Samorząd Uczniowski „Siódemki” podjął „wiosenne” działania. Uczniowie przygotowali okolicznościową gazetkę. Ponadto reprezentanci Samorządu w stroju „Pani Wiosny” odwiedzali wszystkie klasy, prezentując wiersz i przekazując ciepłe, okolicznościowe pozdrowienia.
Uczniowie Siódemki wzięli udział w konkursie plastycznym „Ptasie opowieści”. Wspólnie rozwiązywały przyrodnicze zagadki, związane z naszymi skrzydlatymi przyjaciółmi. Zabawa była wyśmienita.